דוקו: אל תוך הרשת האפלה – הסיפור האמיתי

“אל תוך הרשת האפלה”: סרט דוקו ישראלי חדש העוקב אחר תופעת האינטרנט הסמוי – “דארק נט” – המשמש לסחר בנשק וסמים ללא פיקוח הרשויות. הסרט, של דוקי דרור וצחי שיף, שודר בערוץ 1.

רשת האינטרנט הסמויה – “דארק נט” – מאפשרת לרכוש ולמכור מוצרים אסורים – החל מסמים, דרך נשק ועד אפילו הזמנת רצח. הסוחרים ברשת משתמשים במטבעות “ביטקוין” המאפשרים רכישה אנונימית לחלוטין.

“אל תוך הרשת האפלה”, סרטם של דוקי דרור וצחי שיף ששודר בשבוע שעבר (19.7) בערוץ 1, עוסק בהרחבה בנושא ומנסה להבין כיצד מתנהל השוק השחור הגדול בעולם.

צפו:

בתיאור הסרט נכתב: “האם אנחנו יודעים כיצד לשמור על הפרטיות שלנו באינטרנט? האם הדמוקרטיה מוגנת מפני גורמים טרוריסטים וחתרניים שמשתמשים ברשת כדי לערער את יסודותיה? האם ניתן לסחור באופן חופשי בנשק, סמים ופדופיליה באינטרנט בלי לשלם מחיר ובלי פיקוח של רשויות החוק? והאם רשת האינטרנט שבה אנו מבלים כל יום שעות ארוכות, אינה בעצם הסכנה הגדולה ביותר לחירותנו, לחופש הדיבור והעיתונות, ליכולת לשמור על ביטחוננו, על האנונימיות שלנו ועל פרטיות המידע של חיינו.”

גם זה בטח יעניין אותך

“בעולם שהכל בו מחובר דרך רשתות אינטרנט גלויות חושף הסרט את הרשת האפלה. הרשת המתנהלת בסודיות, בטכנולוגיית הצפנה מתקדמת ביותר ומהווה אתגר ליחידות הסייבר ולמדינות דמוקרטיות. זו הרשת שבה ניתן להזמין רצח, אך גם להגן על מקור עיתונאי מפני השב”כ, לרכוש נשק לייצור עצמי, סמים או רעל, אך גם להתארגן מתחת לאפו של המשטר באופן חופשי ובלי להתגלות.”

ראו גם:
מאיפה מגיעים הסמים הנמכרים בדארק נט?
דוקו: בודקים סמים במסיבות טבע

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר