טוען...

דו”ח הסמים השנתי של ה-DEA מוכיח: המלחמה בסמים לא עובדת

ה-DEA, הרשות לאכיפה על סמים בממשלת ארה”ב, פירסם את דו”ח הסמים השנתי של 2013: תרופות מרשם הפכו לבעיית הסמים הקשה ביותר, נרשמה עלייה בזמינות ההרואין, המתאפטמינים והקנאביס, והסמים הסינטטיים ממשיכים להתפשט.

לפני כשבועיים פירסם ה-DEA, הארגון האמריקני למלחמה בסמים, את דו”ח הסמים השנתי של ארה”ב. הדו”ח כולל בתוכו פירוט של הסמים הנפוצים בשימוש בארה”ב ומנתח את שכיחותם ואופן הטיפול בהם.

דוח הסמים השנתי של ה-DEA
דוח הסמים השנתי (2013) של ה-DEA

למרות 75 שנים של איסור פדרלי בחוק, “מריחואנה היא הסם הנפוץ והזמין ביותר לשימוש בארה”ב,” כך על פי הדו”ח. “על פי נתונים עדכניים לשנת 2013, 88.2% אחוזים מסוכניות האכיפה האמריקאיות מדווחות על שכיחות גבוהה של שימוש בקנאביס באזוריהן.”

ה-DEA מציין עוד כי להערכתו תהיה עלייה נוספת בשכיחות השימוש במריחואנה בשנים הקרובות.

להלן עיקרי ממצאי הדו”ח:

  • הסחר והשימוש בסמים בלתי חוקיים ימשיך להוות אתגר דינאמי ואיום על ארה”ב.
  • שימוש לא נכון בתרופות מרשם ממשיך להיות בעיית הסמים המתפתחת ביותר בארה”ב. אחוז השימוש בתרופות שלא לצרכים בריאותיים הולך וגובר והפך לנפוץ ביותר אחרי השימוש במריחואנה. משככי כאבים הם המנוצלים ביותר והגורמים העיקריים למקרים של מנת יתר.
  • זמינות ההרואין ממשיכה בעלייה משנת 2012, כנראה בגלל עלייה בייצור ההרואין במקסיקו והברחתו לארה”ב. רבים מהמכורים לתרופות מרשם עברו להשתמש בהרואין בגלל עלותו הזולה יחסית.
  • קוקאין הוא הסם היחיד בו נרשמה ירידה באחוזי השימוש משנת 2007.
  • שכיחות השימוש במתאמפטמינים הולכת ועולה.
  • שכיחות וזמינות השימוש במריחואנה הולכת ועולה.
  • השימוש בסמים סינטטיים הפכה לבעיה חמורה בארה”ב. השימוש בקנבינואידים סינטטיים כגון “K2”, “ספייס” ועוד, והשימוש במלחי אמבט, הולך ועולה עם השנים וגורם לפגיעות בריאותיות חמורות.
  • נרשמה עלייה בשימוש ובזמינות של MDMA (אקסטזי).

בהסתכלות לעתיד, ה-DEA מעריך כי תהיה עלייה בשימוש בחומרים אלו. “כנופיות פשע ימשיכו לנצל את ההזדמנויות לייצר ולסחור במריחואנה,” נכתב בדו”ח. “תירשם עלייה בשימוש במהלך העשור הקרוב, במיוחד אם השימוש בו ימשיך להיות מקובל גם בקרב בני נוער וצעירים.”

ממצאי דו”ח הסמים השנתי של ה-DEA זהים למעשה לממצאי דו”ח הסמים השנתי של האו”ם שפורסם גם הוא לפני מספר חודשים.

הדו”ח המלא:

http://www.justice.gov/dea/resource-center/DIR-017-13%20NDTA%20Summary%20final.pdf

ראו גם: איך עושים לגליזציה: המדריך המלא לממשלות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר