דו”ח: המלחמה בסמים נכשלה – המחירים יורדים והאיכות עולה

“המלחמה בסמים נכשלה” ● מריחואנה, קוקאין והרואין הם היום טהורים ונקיים יותר ומחירם בשפל חסר תקדים ● כך קובע דו”ח חדש המתבסס על נתונים מ-7 מדינות שונות

בדו”ח, שנערך על ידי המרכז הבינלאומי למדע מדיניות הסמים ופורסם הבוקר בהודעה מיוחדת לעיתונות, נכתב כי הגיעה העת לבחון מחדש את מדיניות הסמים ולטפל במכורים לסמים באמצעים שיקומיים ולא פליליים. “המלחמה בסמים נכשלה,” נכתב.

הדו”ח, שהופק מנתונים שנאספו משבע מדינות שונות ובדק את איכותם ומחירם של סמים בלתי חוקיים כגון מריחואנה, קוקאין, הרואין ועוד, מצא כי כולם כאחד קלים וזולים יותר להשגה – המחיר הנמוך ביותר ב-20 השנים האחרונות – ואיכותם גבוהה יותר באופן משמעותי.

“מחירי הקוקאין והאופיאטים באירופה צנחו ב-74% ו-51% אחוזים בהתאמה במהלך השנים שבין 1990 ל-2010,” נכתב. “במקביל, איכות וטוהר אותם חומרים השתדרג באופן משמעותי.”

על אף שגם היום מרבית המדינות בעולם בוחרות להמשיך לטפל בבעיות הסמים בעזרת “מלחמה”, הדו”ח מראה כי כמויות הסמים שנתפסו בתקופה זו הלכו וגברו במהלך השנים, מכאן שהיצרנים, הסוחרים והמשתמשים אינם מושפעים כלל מאותה מדיניות נוקשה.

“עלינו לקדם מדיניות ששמה את עיקר מאמצה בבריאות הציבור ובטחון האזרחים,” אמר ד”ר אוון ווד, עורך המחקר. “עלינו להתייחס לבעיית הסמים כעניין של בריאות הציבור ולא כעניין פלילי.”

הדו”ח הבריטי בא ימים ספורים לאחר הצהרתו של אחד מבכירי השוטרים באנגליה, שאמר כי יש להפסיק את המלחמה בסמים (ראו כאן) וכשבועיים לאחר דו”ח אחר שנערך בבריטניה ומצא כי לגליזציה של קנאביס תכניס כ-2 מיליארד דולרים לקופת המדינה (ראו כאן).

מסקנות דו”ח זה זהות לדו”ח דומה שפורסם בשנת 2011 באו”ם. ראו כאן: דו”ח: המלחמה בסמים נכשלה – על מנהיגי העולם לקדם לגליזציה של סמים

ראו גם: הסמים במלחמה בסמים

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר