טוען...

דוחות רבעון Q1: אינטרקיור ממשיכה לטפס, IMC ממשיכה להתרסק

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: תוצאות מעניינות עולות מדוחות רבעון Q1 של 2022, שפרסמו בינתיים חברות הקנאביס הציבוריות הישראליות אינטרקיור ואייאמסי הנסחרות בבורסות בצפון אמריקה (החברות האחרות שנסחרות בבורסה הישראלית יעשו זאת בשבוע הבא), וגם: אינטליקנה יוצאת לגיוס “בגרושים”, פנאקסיה יורדת ממיזוג עם חברת-האם, שיח זינקה לאחר פרסום “דוח אחריות תאגידית”, וההנפקה של חברת EPM מקרטעת.

גם ברבעון הראשון של 2022: אינטרקיור ממשיכה בנסיקה, פותחת פער על השוק הישראלי והופכת לשחקנית מובילה בעולם

חברת אינטרקיור (Intercure) המזוהה בפעילותה בתחום הקנאביס עם המותגים קנדוק (Canndoc), גבעול (Givol) וכמובן קוקיז (Cookies), פרסמה השבוע את הדוחות הכספיים שלה לרבעון הראשון של 2022, אחרי הצלחה יפה בדוח השנתי של 2021 שפורסם בחודש שעבר.

כעת, בדוח הרבעוני שפורסם השבוע, מציגה אינטרקיור הכנסות של כ-87.2 מיליון שקל ברבעון – גידול של כ-9.4% אל מול הכנסות של כ-79.7 מיליון שקל ברבעון הקודם, וגידול של כ-164% אל מול הכנסות של כ-33 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בשורה התחתונה, אינטרקיור הציגה רווח מייצג של כ-13 מיליון שקל (בנטרול תגמול מבוסס מניות, שינויים בנכס ביולוגי ועוד הוצאות והכנסות שאינן מייצגות) – דבר שמביא את החברה לקצב רווח שנתי של כ-52 מיליון שקל, כלומר זינוק של 71% אל מול רווח מייצג של כ-30.3 מיליון שקל אשתקד.

אמנם הצמיחה מרבעון לרבעון מעט התמתנה, ולראשונה בתולדותיה של אינטרקיור המודרנית היא ירדה מתחת לנתון דו ספרתי של אחוזים בסעיף זה, אך התמתנות כזו בצמיחה מקורה לרוב בדברים זמניים כמו משלוח של יבוא שהתעכב או אצווה שעדיין לא עובדה במפעל, דברים שקורים בין רבעון לרבעון בהרבה חברות, לא רק מתחום הקנאביס.

בשורה התחתונה מדובר ברבעון נוסף בו אינטרקיור ממצבת את עצמה בפסגת שוק הקנאביס הישראלי כחברה המכניסה ביותר, הרווחית ביותר וגם בעלת שווי השוק הגבוה ביותר. למעשה, אם היא תשמור על הקצב הנוכחי שלה מבחינת נתוני מכירות היא תעמוד בסוף שנת 2022 גם בראש שחקניות הקנאביס בעולם כולו, שזה כבר דרמטי במיוחד.

עוד רבעון במסע ההתרסקות של איי.אמ.סי: שורפת כסף ומוחקת את ההשקעה בזרוע הגידול הישראלית

חברת איי אמ סי (IMC), המכנה עצמה בשוק הקנדי בשם IM Cannabis, פרסמה גם היא השבוע את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2022, בהם היא מציגה הכנסות של כ-61.3 מיליון שקל, שהן גידול של כ-17.9% אל מול הכנסות של 52 מיליון שקל ברבעון הקודם וגידול של כ-167% אל מול הכנסות של כ-22.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

עם זאת, בשורה התחתונה הציגה הציגה החברה הפסד מייצג של כ-19.2 מיליון שקל ברבעון (בנטרול תגמול מבוסס מניות, שינויים בנכס ביולוגי ועוד הוצאות והכנסות שאינן מייצגות) – דבר המשקף קצב הפסד שנתי של כ-77 מיליון שקל, שהוא אמנם קיטון מסויים אל מול הפסד של כ-94 מיליון שקל שהיא רשמה בשנת 2021 אך עדיין כלל לא דבר טוב.

בנוסף, בדוח שפרסמה IMC היא הציגה הוצאה חד פעמית (אותה ניטרלנו) של קרוב ל-10 מיליון שקל, שקשורה ליציאה של החברה מפעילות גידול בשוק הישראלי. כפי שדווח לראשונה במגזין קנאביס, יתכן שהיציאה מפעילות זו קשורה לכתב אישום שהוגש בקשר לבניית החווה ללא היתרים נדרשים, וכן ייתכן גם שהדבר נובע ממדיניות של החברה לצמצם הפסדים במהירות, כפי שהיא טענה. ההוצאה קשורה לכך שהחברה בעצם ביצעה הליך שנקרא “מחיקת נכסים”, כלומר ויתרה על אותם הנכסים, לא מתכננת להפעיל אותם מחדש, ולכן מאבדת את השווי שלהם.

בקופתה של IMC נותרו כ-26.8 מיליון שקלים, אך מנגד לחברה חובות לבנקים בהיקף של כ-41 מיליון שקל. החברה, שהייתה בעבר החברה בעלת האיתנות הפיננסית הגדולה ביותר בסקטור, מדגימה היטב את הפתגם “מאיגרא רמא לבירא עמיקתא” ומראה שוב למשקיעים מדוע כה חשוב להיות עם אצבע על הדופק בכל הקשור לסקטור הקנאביס.

אינטליקנה יוצאת לגיוס “בגרושים” מבעלי מניות קיימים – האם היא תצליח?

חברת אינטליקנה (Intelicanna), שלאחרונה הודיעה כי היא מחפשת “הכנסה של פעילות נוספת אל החברה”, או במילים של אנשי שוק הון מנוסים: מחפשת לצאת מסקטור הקנאביס באמצעות מיזוג, הודיעה השבוע על גיוס במסגרת הנפקת זכויות.

הנפקת זכויות הוא הליך במסגרתו חברה ציבורית מבקשת מבעלי המניות הקיימים בה לרכוש מניות, ישירות מהחברה, ובכך לתמוך בפעילותה. בהנפקה יכולים כאמור להשתתף רק בעלי המניות הקיימים של החברה וזכות ההשתתפות שלהם היא יחסית; כלומר, אם מבקשת החברה לגייס נניח עשרה מיליון שקלים, אז אדם המחזיק בכ-10% ממניותיה יוכל להשקיע במסגרת ההנפקה כמיליון שקלים.

את המהלך הזה מבצעות בדרך כלל חברות שיש להן “גב פיננסי חזק” מהמשקיעים הקיימים שלהן ולכן הן סומכות עליהם שיוכלו להביא את כל הכסף הנדרש במסגרת ההנפקה, ללא צורך במשקיעים מבחוץ. הדבר נעשה גם בעבר בחברת תיקון עולם קנביט, שבעלת השליטה בה בפועל היא ורד רוזן (17.7%), אישתו של טייקון הנדל”ן ברק רוזן, ולחלוטין אחת שניתן להגדיר כבעלת מניות חזקה פיננסית.

במסגרת הנפקת הזכויות מציעה אינטליקנה על כל 10 מניות שמחזיק בעל מניות, לרכוש כ-2 אופציות מסדרה א’ ואופציה אחת מסדרה ב’ של וזאת בתמורה לכ-1 ש”ח. החברה מקווה לגייס בסך הכל כ-2.3 מיליון שקל בתמורה מיידית בהנפקה ועוד כ-5.2 מיליון שקל בהנחה וכלל האופציות יומרו בעתיד. הדבר יספיק לחברה “אוויר לנשימה” עד לביצוע המיזוג העתידי אם יהיה כזה, אך אפשר להעריך שלא יספיק לתשלום כלל חובותיה. מנכ”ל החברה ובעל השליטה בה (30.79% ממניות החברה) אורי וייס הודיע כי בכוונתו להשתתף בהנפקה ולרכוש אופציות בהיקף כולל של כ-723 אלף שקל.

בעלי השליטה בפנאקסיה שמים את הידיים על ההגה ומעלים אחוזי משרה, החברה יורדת ממיזוג עם חברת-האם

חברת פנאקסיה (Panaxia) דיווחה השבוע כי בעלי השליטה בחברה – דדי סגל ועו”ד אסי רוטברט (בעלי השליטה בחברת פנאקסיה תעשיות, בעלת השליטה בפנאקסיה הציבורית שמחזיקה כ-64.9% ממנה) – הודיעו לחברה כי בכוונתם להעלות את אחוז המשרה בה הם מועסקים, סגל כמנכ”ל ורוטברט כמנהל עסקים ראשי, וזאת ללא שינוי של תנאי העסקה, כלומר ללא תוספת שכר. שניהם מרוויחים כיום כ-50,000 שקל בחודש כל אחד.

עוד דיווחה החברה על הפסקת המגעים בין נציגים מהדירקטוריון שלה לבין בעלת השליטה בחברה, לצורך הכנת מתווה של מיזוג בין השתיים – כלומר, הפיכת פנאקסיה הפרטית שבבעלותה מפעל לייצור קנאביס במלטה ופנאקסיה הציבורית, לחברה אחת.

שיח מדיקל פרסמה דוח “אחריות תאגידית” וזינקה בכ-8%

חברת שיח מדיקל (Seach Medical) דיווחה השבוע דו”ח בשם “אחריות תאגידית לשנת 2021” בו היא פירטה את התרומה שלה לחברה, לקהילה ולכדור הארץ. באותו היום – ולמרות שלדיווח אין משמעות עסקית ישירה אמיתית – זינקה המניה באופן חריג בכ-8%.

הסיבה לזינוק היא ששוק ההון בשנת 2021 אימץ ביתר שאת את “טרנד ה-ESG” (סביבה, חברה, ממשל תאגידי), במסגרתו חברות הפועלות בצורה “ערכית” זוכות להערכה בשוק ההון. הטרנד התערער בתחילת שנת 2022, עת צנחו מדדי המניות בארה”ב בשיעורים שבין 20% ל-30%, אך עדיין נראה שעל שיח הוא השפיע לטובה.

ההנפקה של EPM מקרטעת

לאחר שגייסה כ-18 מיליון שקל בגיוס המונים שלווה בקמפיין פרסום אגרסיבי בחדשות 12 ו-13, ולאחר שכאן במגזין קנאביס כבר דיווחנו כי רשות ניירות ערך ביטלה את ההנפקה ואת כל ההזמנות שהגיעו עד אז (אנחנו היינו היחידים להעריך שההזמנות יבוטלו רטרואקטיבית), יוצא כי עד כה גייסה חברת איפיאם (EPM) כ-5.9 מיליון שקל בלבד.

כל זה קורה כשבדרך החברה משלמת לעורכי דין סכומי כסף גבוהים עבור התשקיף החדש שהיא פרסמה, מפרסמת באופן ממומן בגוגל וברשתות החברתיות, יוזמת מפגשי משקיעים, מפרסמת בפריים טיים ועוד. האם EPM תצליח להגיע ליעד הגיוס שלה העומד על כ-44.5 מיליון שקל? רק ימים יגידו.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • וונטייז – 31.27%+
 • אינטרקיור – 22.91%+
 • איי אמ סי – 17.78%+
 • תיקון עולם קנביט – 10.94%+
 • טוגדר – 4.66%+
 • שיח מדיקל – 1.75%+
 • עמיר שיווק – 0.10%+
 • קנאשור – 2.09%-
 • פנאקסיה – 3.57%-
 • אינטליקנה – 5.01%-
 • נקסטייג’ – 7.17%-
 • פארמוקן – 8.49%-
 • קנבוטק – 9.83%-
 • יוניבו – 11.25%-
 • קאנומד – 14.88%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר