טוען...

דובר צה”ל חושף: זה האיש שמבריח חשיש מלבנון לישראל

בצעד חריג חושף דובר צה"ל את שמו ותמונתו של בכיר בארגון חיזבאללה שלטענת צה"ל אחראי בין השאר על הברחות חשיש מלבנון לישראל. ההחלטה לחשוף אותו באה לאחר תפיסת ניסיון הברחה של 36 ק"ג חשיש באזור מטולה

דובר צה”ל בשפה הערבית, אביחי אדרעי, חשף אתמול (א’) כי חאג’ חליל חארב, בכיר בארגון חיזבאללה, הוא האיש האחראי על הברחות חשיש מלבנון לישראל.

על פי דיווח של כתב חדשות 12 ניר דבורי ההחלטה החריגה לחשוף את שמו ותמונתו של חארב באה בעקבות תפיסה של ניסיון הברחה מהחודש שעבר בסמוך למטולה במהלכו נתפסו 15 אקדחים ו-36 ק”ג של חשיש בשווי מוערך של 2 מיליון שקלים.

לדברי אדרעי, חאג’ חליל חארב “מעורב בסחר בסמים ובנשק מחוץ לגבולותיה של לבנון”. אדרעי עקץ את חארב כשתהה בקול רם “כיצד הגיע בכיר בדרג כה גבוה כמו חסן נסראללה להיות בקשר עם סוחרי סמים”.

חאג' חליל חארב
אחראי על הברחות החשיש מלבנון לישראל? חאג’ חליל חארב (תמונה: דובר צה”ל)

חאג’ חליל חארב, כונה עד היום על ידי מערכת הביטחון הישראלית במספר “888”, גימטריה של האות ח’ המופיעה 3 פעמים בראשי התיבות של שמו. כעת, התקבלה החלטה לחשוף את זהותו.

חארב שימש יועץ למזכ”ל הארגון חסן נסראללה, פיקד על הכוחות המיוחדים של חיזבאללה, ונחשב לאחד הגורמים המובילים בתהליך בניין הכוח הצבאי של הארגון ב-30 השנים האחרונות.

חארב מבוקש על ידי ארצות הברית.  בשנת 2013 הכריז משרד האוצר האמריקני על חארב כטרוריסט מבוקש בינלאומי תחת פקודת המלחמה בטרור, והמדינה מציעה 5 מיליון דולר על הסגרתו – חי או מת.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר