דה קרימינליזציה בפילדלפיה: עד 30 גרם מריחואנה לשימוש עצמי

ראש עיריית פילדלפיה חתם ואישר סופית את הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס בעיר. מעצרים על שימוש עצמי במריחואנה יופסקו וקנסות כספיים של 25$ בלבד יוטלו על אלו שייתפסו עם עד 30 גרם מריחואנה לשימוש עצמי. החוק ייכנס לתוקפו ב-20 באוקטובר.

פילדלפיה מצטרפת לרשימת הערים המכריזות על הפסקת רדיפת והפללת צרכני הקנאביס. מייקל נאטר, ראש עיריית פילדלפיה, חתם אמש על הצעת החוק לדה קרימינליזציה בטקס מיוחד שנערך בבית העירייה. החוק ייכנס לתוקפו לקראת סוף החודש, ב-20 באוקטובר.

מייקל נאטר
מייקל נאטר, ראש עיריית פילדלפיה

על פי החוק החדש יוחלפו העונשים הפליליים ועונשי המעצר בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי, בעונשים כגון קנסות כספיים וכד'. אלו שייתפסו מחזיקים עד 30 גרם מריחואנה ייענשו בקנס של 25$ בלבד (כ-90 ש"ח). אלו שייתפסו מעשנים מריחואנה בציבור ייענשו בקנס גבוה יותר של עד 100$ או 9 שעות עבודות שירות למען הקהילה.

החוק קובע עוד כי לשוטרים מותר להחרים כל כמות של קנאביס שייתפסו, אך מאחר והוא מטיל קנס של 25$ בלבד על החזקה לשימוש עצמי, תושבי פילדלפיה משוחררים למעשה מאימת זרועות החוק וההפללה. עם זאת אוסר החוק על כל סחר במריחואנה והחזקת כל כמות של למעלה מ-30 גרם תיחשב כעבירה פלילית.

במקביל הודיעה עיריית פילדלפיה כי בכוונתה "ללמד את הצעירים כיצד להתנגד לשימוש בסמים, אלכוהול וטבק" על ידי תמיכה בתכניות חינוכיות בבתי הספר בעיר. ראש העיר אף הפנה סכום של 100,000$ לטובת ניקוי וביטול רטרואקטיבי של הרשעות כנגד אסירים שנעצרו בגין שימוש עצמי.

בחודש שעבר אושר חוק דה קרימינליזציה דומה בעיר סנטה פה וחודש לפני כן גם בבברוקלין. בתחילת השנה נתקבל חוק דומה בעיר הבירה וושינגטון די.סי ונחתם באופן סופי כעבור מספר חודשים גם על ידי ראש העיר – בכל המקרים הוחלט להטיל עונשי קנסות כספיים בלבד על מי שייתפס עם למעלה מ-25 גרם קנאביס. בישראל מופללים צרכני הקנאביס גם בגין כמויות מזעריות כמו 0.085 גרם וכן בישראל הגבול המוגדר כ"שימוש עצמי" הוא 15 גרם ולא 25 כפי שנהוג בארה"ב.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט