דה קרימינליזציה בברוקלין: עד 25 גרם לשימוש עצמי

התובע המחוזי של ברוקלין הודיע אמש כי החל מהיום יפסיק להגיש כתבי אישום בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי בכמויות של עד 25 גרם. “רישום פלילי עלול להוביל לבעיות במציאת עבודה, דיור וחינוך,” הסביר.

באותו היום בו נפתחו חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות במדינת וושינגטון בארה”ב (ראו כאן), ולאחר חודשים ארוכים של דיונים, הודיע אמש (ג’) התובע המחוזי של ברוקלין כי החל מהיום צרכני קנאביס שיתפסו עם עד 25 גרם מריחואנה לשימוש עצמי לא יואשמו בפלילים והעבירה תימחק מהרישומים.

קנת תומפסון
קנת תומפסון, התובע המחוזי של ברוקלין

קנת תומפסון, התובע המחוזי, כתב בהודעה שפירסם כי מטרת המדיניות החדשה היא לשמור על אנשים בלתי אלימים, “ובעיקר צעירים כהי עור”, מחוץ למערכת האכיפה. “רישום פלילי עלול להוביל לבעיות במציאת עבודה, דיור וחינוך,” הסביר.

עם זאת נקבע כי במקרים בהם מדובר באדם עם רישום פלילי קודם בעבירות חמורות, או במקרים בהם ייתפסו תושבים מעשנים מריחואנה בציבור, ובעיקר באזור ילדים, האישומים לא יבוטלו באופן אוטומטי והנאשמים יהיו עלולים לעמוד בפני משפט פלילי.

על אף ההחלטה לא להגיש כתבי אישום כנגד צרכני הקנאביס מדווח ה’ניו יורק טיימס‘ כי אלו שיתפסו עם מריחואנה עדיין עלולים להיות מעוכבים לתחנת המשטרה או לחילופין לקבל זימון לבית משפט. אם יחליט התובע המחוזי שלא להגיש כתב אישום, ישוחרר התושב לדרכו במידה ונעצר, או שיישלח לו מכתב ובו הודעה על ביטול ההליכים.

ברוקלין היא הרובע הגדול ביותר בעיר ניו יורק ובה גרים כ-2.5 מיליון תושבים, אשר הופכים אותה למעשה לעיר הרביעית בגודלה בארה”ב. במהלך השנה האחרונה נרשמו למעלה מ-8,000 תיקים פליליים בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי וכעת תחדול העירייה מלהגיש עוד כתבי אישום על עבירה זו.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו גם: פיית הגראס של ברוקלין מחלקת מריחואנה בחינם
ראו גם: מושל מדינת ניו יורק אישר שימוש בקנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר