דה קרימינליזציה בבירת ארה”ב: עד 28 גרם לשימוש עצמי

וושינגטון די.סי, בירת ארה”ב, אישרה את הצעת החוק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בעיר (דה קרימינליזציה). במקום מעצרים יוטל קנס של 25$ על מי שייתפס עם עד 28 גרם מריחואנה. ריח של מריחואנה לא ייחשב כ”חשד סביר”.

פחות משבועיים לאחר פתיחת חנויות הקנאביס החוקיות במדינת וושינגטון ואישור החוק לדה קרימינליזציה בברוקלין, נכנס הבוקר (ה’) לתוקפו החוק החדש להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בוושינגטון העיר, בירת ארה”ב ומקום משכנו של הבית הלבן.

וינסנט גריי, ראש עיריית וושינגטון הבירה
וינסנט גריי, ראש עיריית וושינגטון

במקום רדיפות, מעצרים ומאסרים כפי שהיה נהוג עד כה, החל מהיום מי שייתפס עם עד 28 גרם מריחואנה ייענש בקנס כספי של 25$ בלבד – הקנס הנמוך ביותר בכל מדינות וערי ארה”ב שהעבירו חוקים להפסקת הפללה.

תקדים נוסף אותו קובע החוק החדש, שאושר על ידי מועצת העיר עוד בחודש פברואר, הוא שבכדי למנוע מהמשטרה לבצע חיפושים בלתי חוקיים ולהטריד תושבים מרקע כלכלי נמוך ובעיקר כהי עור, ריח של מריחואנה לא ייחשב כחשד סביר לביצוע חיפושים גופניים ורשיון הנהיגה של אלו שייתפסו עם כמויות קטנות של מריחואנה לא יישלל.

עם זאת, שימוש במריחואנה בציבור, עישון בזמן נהיגה ומכירה או קנייה של מריחואנה, עדיין יוגדרו כעבירה פלילית על פי החוק. מסירה או העברה של עד 28 גרם ללא תשלום לאדם אחר תיחשב לעבירה מנהלתית ותגרור קנס כספי בלבד.

טומי וולד, חבר מועצת וושינגטון, התייחס לחוק החדש ואמר כי “בוושינגטון די.סי ישנם למעלה מ-5,000 מעצרי מריחואנה, כאשר 90 אחוז מהם הם של אפרו-אמריקנים. החוק החדש לא מבטל את כל העוולות הנגרמות עקב הפללת צרכני הקנאביס, אבל זהו צעד בכיוון הנכון.”

כאמור, עיריית ברוקלין אישרה לפני כשבועיים אף היא דה קרימינליזציה של קנאביס לשימוש עצמי וקבעה כי צרכני קנאביס שיתפסו עם עד 25 גרם מריחואנה לשימוש עצמי לא יואשמו בפלילים. “רישום פלילי עלול להוביל לבעיות במציאת עבודה, דיור וחינוך,” הסביר קנת תומפסון, התובע המחוזי.

ראו עוד: 40 מדינות בארה”ב שוקלות הקלה בחוקי המריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט