12 דברים שכל תומך לגליזציה חייב לעשות

שאלנו את גולשי מגזין קנאביס בפייסבוק מהם הדברים שתומכי הלגליזציה צריכים לעשות כדי לקדם את הנושא. קיבלנו כמעט 300 תשובות, הנה ה-12 הבולטות שבהן:

מאות גולשי מגזין קנאביס ענו לשאלה שהצגנו בדף הפייסבוק של המגזין. ביקשנו לשמוע מהם הדברים שלדעת ציבור התומכים צריך כל מי שתומך ברעיון לעשות בכדי לקדם את האג’נדה.

אלו 12 הרעיונות הבולטים ביותר שעלו, שכל אחד מכם יכול לעשות:

1. לדבר על זה ולהעלות את המודעות בסביבה הקרובה

אחת התשובות הנפוצות ביותר היתה פשוט ‘לדבר על זה’. לדבר על זה עם המשפחה, עם ההורים, עם החברים ועם זרים. אם כולנו נדבר על זה כל הזמן ונדגיש את הדחיפות של הדברים, אולי נקום בקרוב למקום טוב יותר.

2. לעשן בציבור

תשובה נפוצה נוספת היתה ‘לעשן’, ‘להמשיך לעשן’, לעשן יותר’ וכד’. אולי אם יותר אנשים יראו אחרים מעשנים ג’וינטים בכל פינה הם יבינו שלא מדובר בעניין חריג כל כך ובודאי שלא מדובר בפושעים. כן חשוב לדאוג שלא לשייך את המאבק ללגליזציה עם ונדליזם או עם רעש ובלאגן, חושבים הגולשים.

3. להפגין

מדי שנה יש לפחות הפגנה גדולה אחת בנושא לגליזציה או אי הפללה, בדרך כלל באזור ה-20 באפריל. מלבד זאת יש גם הפגנות קטנות יותר מדי פעם בערים מרכזיות בארץ, או מול ביתם של נציגי ציבור. עיקבו אחר העדכונים ואם יש הפגנה, תתאמצו ותגיעו.

4. חרם על חטיפים (מאנצ’יז) של תאגידים

הרעיון המקורי ביותר כנראה, וגם זה שקיבל הכי הרבה לייקים מכם, הוא חרם על החטיפים והממתקים הנפוצים הנצרכים הרבה על ידי צרכני קנאביס בהתקף מאנצ’. אם אתם חושבים שזה מקרה שהמחיר של שקיות הבמבה הכתומות הוא תמיד 4.20, אז לא. זו קריצה ברורה לקהילת הקנאביסטים. אולי אם ייפגעו בכיס האנשים החזקים במדינה ידאגו לעשות משהו?

5. להתפקד למפלגות

אחת הפעולות המיידיות שחשוב לעשות היא להתפקד לאחת המפלגות החזקות – בעדיפות למפלגת השלטון, ‘הליכוד’. מסתבר שמי שקובע מה יקרה כאן זה לא 8 מיליון ישראלים, אלא 30,000 מצביעי הליכוד שבוחרים את רשימת נציגיהם בממשלה. התפקדות למפלגה תאפשר לכם לקדם לקדמת רשימת מועמדי המפלגה רק את האנשים שתומכים בלגליזציה. מומלץ לעשות זאת דרך הקבוצות ‘ליברלים בליכוד’ או ‘הליכודניקים החדשים’. ניתן בהחלט לומר שאם כל 50,000 מצביעי עלה ירוק היו מתפקדים היום לליכוד, יו”ר עלה ירוק היה כנראה ראש הממשלה בבחירות הבאות.

6. להצביע עלה ירוק

3-5 חברי כנסת מטעם עלה ירוק יוכלו להיות לשון המאזניים של הממשלה, מה שאומר שהממשלה תקבל את דרישת המפלגה להסדרת שוק הקנאביס בחוק. חשוב לזכור שהתפקדות למפלגה מסויימת כאמור בסעיף הקודם לא אומרת שאתם הופכים מיד ל’ליכודניקים’ או ל’מפאיניקים’. כן אפשר ורצוי להיות פקוד למפלגה מסויימת ולהשפיע עליה מבפנים בפריימריז – אבל ביום הבחירות להצביע לעלה ירוק, או לכל מפלגה תומכת אחרת כמו ‘זהות’ מימין או ‘מרצ’ משמאל.

7. לשלוח מכתבים לחברי הכנסת

רעיון נוסף שהעלו הגולשים הוא ליצור לחץ על נבחרי הציבור. אם כל אחד מתומכי הלגליזציה ישלח מכתב לחברי הכנסת, לשרים בממשלה, לשופטים ולבכירים אחרים, הדברים יוכלו להשתנות. אפשר לשלוח מכתב אחד לחבר הכנסת האהוב, או לשלוח מאות מכתבים לכל חברי הכנסת מדי יום ביומו. זה בטח לא יזיק.

8. להסגיר עצמך למשטרה על עבירת החזקת קנאביס

אחת ההצעות הנפוצות שהופיעו ברשימה היתה ‘להסגיר עצמך למשטרה’. אם זה אומר לבוא לבד, להודיע שאתה צרכן קנאביס ולבקש להירשם כעבריין, או לבוא עם עוד 20 חברים ולהסגיר עצמכם כולם יחדיו. חלק הציעו אפילו להגיע ולעשן קנאביס יחדיו מחוץ לתחנת המשטרה, אך אנחנו לא יכולים כמובן להמליץ על ביצוע עבירה.

9. לשתול קנאביס במקומות ציבוריים

שיטה נוספת לקידום הלגליזציה היא לדברי הגולשים הצגת צמח הקנאביס עצמו לציבור בגלוי. לדעת רבים זה גם הפתרון הטוב ביותר – פשוט לשתול צמחי קנאביס בהמוניהם בגינות ציבוריות, איי תנועה, מתחת למזגנים, בסמוך לנחלים ובכל מקום בו יש השקיה או אספקת מים קבועה כלשהי. בעבר כבר עשו זאת בכיכר רבין ולאחרונה גם באזורים שוני בארץ.

10. לגדל קנאביס בבית

גידול קנאביס בבית ואספקה עצמאית של קנאביס לך ולחבריך יאפשר את הגדלת ההיצע בשוק, מה שרבים מהגולשים חושבים שיוביל להקלה בחוקים. בזמן שגרם קנאביס עולה יותר מגרם זהב דרוש שינוי. זה גם אולי יוביל לריבוי של תפיסות מגדלים עם עציץ או שניים, מה שיעמיס על כוחות המשטרה ויוביל לשינוי גישה, כך מאמינים חלק.

11. לחתום ולהפיץ את העצומה

העצומה הרשמית להסדרת שוק הקנאביס בישראל צברה כבר למעלה מ-20 אלף חתימות. מדובר בעצומה היחידה המבוססת על תעודות זהות אמיתיות ושלא ניתן להצביע בה יותר מפעם אחת, לכן אמינותה גבוהה. אם במקום 20 אלף חתימות תופענה שם 300 אלף חתימות, כנראה שזה ישנה משהו גם במסדרונות השלטון.

12. להשפיע על ביבי

ראש הממשלה שלנו עלה לא מעט בתגובות, החל מ”להפיל את ביבי” דרך “לתת לביבי לעשן” ועד “לטמון קנאביס על הבן של ביבי ולהפליל אותו” – הרבה גולשים מבינים כנראה שמי שקובע מה יקרה כאן זה רק איש אחד – ואותו צריך לשכנע.

הרשימה המלאה:

https://www.facebook.com/knbis/posts/1182178951869290

ראו גם:
33 סיבות לעשן מריחואנה
10 דברים שכיף לעשות אחרי הג’וינט

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר