דאגה בארה”ב: סם הקרוקודיל הגיע גם לשיקגו

הקרוקודיל מתפשט בארה”ב – שלוש נשים הגיעו השבוע לבית חולים בשיקגו לאחר שהשתמשו בסם המסוכן. הרשויות האמריקאיות מודאגות מהמשך התפשטות התופעה.

הקרוקודיל, הסם המסוכן אשר חורך את הבשר וגורם לזיהומים קשים במיוחד, הגיע לפני שבועיים לראשונה ליוטה ואריזונה בארה”ב, כפי שדיווחנו כאן. כעת, כפי שרבים חששו, מסתבר שהסם מתחיל להתפשט ברחבי המדינה: השבוע נתקבלו שלושה דיווחים חדשים משיקגו על שימוש בסם הקרוקודיל.

הקרוקודיל, שהגיע לארה”ב מרוסיה, מהווה למעשה תחליף עבור המכורים להרואין שאינם יכולים להרשות לעצמם את המחירים הגבוהים יחסית של הרואין בשוק. הוא מופק בקלות מחומרים חוקיים כמו ‘קודאין’, גז מצתים, יוד וכד’ ומחירו הוא 8$ דולר בלבד בעבור ‘מנה’ אחת, לעומת הרואין שמחירו הוא 25$-30$ דולר בעבור מנה אחת.

שימוש בקרוקודיל עלול לגרום נזק חמור לעורקי הדם, לשרירים ולעצמות. בגלל שנלקח בעזרת מזרקים, הוא בדרך כלל גורם לזיהומים חמורים בלב, במוח ובריאות. הוא עלול לגרום לנזק מוחי, כשל תפקודי של איברים שונים ולעיתים גורם לעור לפתח רקבון פנימי תת-עורי.

כאמור, השבוע נתקבלו בשיקגו שלושה דיווחים חדשים על שימוש ב’קרוקודיל’ ורשויות הבריאות והרווחה במדינה מודאגות מאוד. לדבריו של ד”ר אבין סינגלה מהמרכז הרפואי בג’ולייט, שיקגו, כל שלושת הנפגעים היו נשים בנות 18 עד 25 וכולן הגיעו מהפרברים של שיקגו. על פי הדיווח, אחת המטופלות אכן ידעה שהיא משתמש בסם הקרוקודיל, שתי האחרות כלל לא ידעו שמדובר בסם המסוכן.

“הצוות עושה ככל שביכולתו כדי להציל את ידיהן, רגליהן ואצבעותיהן של המטופלות מפני כריתה,” אמר ד”ר סינגלה. “אנו מקווים שנצליח למנוע מהרקבון מלהמשיך ולהתפשט על עורן.”

עוד על סם הקרוקודיל – ראו כאן.

הדיווח (אנגלית):

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי