מגלגל...

גשר מפתיעה: תכנית בריאות כולל שוק קנאביס חוקי כתנאי כניסה לממשלה

כחלק מתכנית בריאות כוללת שתהיה תנאי לכניסה לקואליציה תדרוש מפלגת 'גשר' בראשות אורלי לוי ביטול רישומים פליליים מן העבר, פיצוי כספי לנפגעי ההפללה, התרת גידול קנאביס בבית והסדרה מלאה של שוק קנאביס חוקי למבוגרים.

לצרכני ומטופלי הקנאביס בישראל יש מעתה אפשרות הצבעה מעולה נוספת בבחירות 2019: מפלגת ‘גשר’ בראשות אורלי לוי אבקסיס מסתמנת כמועמדת המובילה לאסוף לפחות חלק נכבד מקולות ‘עלה ירוק’.

בתשובה מפורטת שהגיעה הבוקר מטעם ‘גשר’ לשאלון ‘מדד הקנאביס‘ של מגזין קנאביס מבטיחים במפלגה כי הסדרת שוק קנאביס חוקי (לגליזציה) תהיה תנאי סף לכניסה לקואליציה – זאת כחלק מתכנית הבריאות שלה לאחר מינויה של לוי-אבקסיס לתפקיד שרת הבריאות במקום ליצמן.

אורלי לוי (צילום: פלאש90)
לגליזציה מלאה, פיצוי לנפגעי ההפללה, הקלה בקנאביס רפואי ועוד – אורלי לוי תעשה היסטוריה? (צילום: פלאש90)

במפלגה הולכים אף רחוק יותר באימוץ האג’נדה, מכירים רשמית בעוול שנגרם לצרכני הקנאביס בישראל, מבטיחים למחוק את כל הרישומים הפליליים מן העבר על שימוש בקנאביס ואפילו מתחייבים לקדם יוזמה לפיצוי כספי לישראלים שנפגעו ממדיניות ההפללה.

“מי שירצה להרכיב ממשלה יצטרך למנות את אורלי לוי לשרת הבריאות ולהפקיד בידיה את האמצעים והכלים להפעלת התוכניות שלה להצלת מערכת הבריאות בישראל ובכלל זה הסדרת הקנאביס לשימוש עצמי,” נמסר הבוקר למגזין. “הדבר הוא חלק בלתי נפרד מתוכניתה של אורלי לוי להצלת מערכת הבריאות של מדינת ישראל.”

מדובר בבשורה אמיתית לרבבות מצביעי עלה ירוק ומאות אלפי תומכי הלגליזציה בישראל, שיוכלו ב-9.4 לשים בקלפי פתק למפלגה שמצד אחת מייצגת את דרישותיהם, ומצד שני גם איננה קיצונית מדי לשמאל (מרצ) או לימין (זהות). יש לציין בנוסף שמפלגת זהות של משה פייגלין סירבה לתמוך בפיצוי לנפגעי ההפללה, וכך גם מפלגות מרצ והעבודה.

עוד בניגוד למפלגת העבודה שהצהירה אף היא על תמיכה בלגליזציה מלאה, גשר תוכל לשבת בממשלת נתניהו, או למעשה בכל קואליציה, ימין או שמאל – מה שמגדיל את הסיכוי ליישום התכנית.

מינוי של לוי אבקסיס לתפקיד שרת הבריאות יאפשר לה גם לסייע לעשרות אלפי המטופלים הסובלים תחת מרותו של השר הנוכחי. דרישה זו למינוי לתפקיד שר בריאות אינה מופיעה במצען של מפלגות אחרות התומכות בלגליזציה ובהחלט מהווה משקל משמעותי.

לאור התשובות שנמסרו בתגובה למדד הקנאביס מזנקת מפלגת ‘גשר’ למקום הראשון בטבלה כמועמדת הטובה ביותר למי שרוצה לקדם לגליזציה והקלה על השימוש בקנאביס רפואי בישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר