גרמניה אישרה לחולה לגדל 130 צמחי קנאביס במקלחת

לפני כמה חודשים עשתה את זה קנדה, וכעת עושה את זה גם גרמניה, שמתירה לראשונה למטופל קנאביס רפואי לגדל את התרופה שלו בבית – 130 צמחים לאורך שנה. בישראל אוסרת הממשלה על המטופלים לגדל קנאביס בביתם בכלל ובקרוב תוגש עתירה בנושא זה לבג”צ.

אחרי שבשנה שעברה התיר בית המשפט בקלן, גרמניה, לשלושה מטופלי קנאביס לגדל את הצמח בביתם, זאת לאור טענתם כי אינם יכולים לעמוד בגובה התשלום עבור התרופה, כעת הוא עושה זאת שוב ומורה לממשלה להתיר למטופל המחזיק ברשיון קנאביס רפואי לגדל את הקנאביס בביתו לשימושו האישי.

על פי הדיווח ברשת החדשות הממשלתית של גרמניה אישר ביום א’ המכון הפדרלי לבקרה על סמים ותרופות (BfArM) כי המטופל, תושב מנהיים שבדרום-מערב גרמניה הסובל מכאבים, בעיות דיבור ודיכאון, יכול לגדל 130 צמחי קנאביס בשנה במקלחת בביתו (מקסימום 20 בכל רגע נתון) – לשימושו האישי בלבד.

נכון להיום, בעיקר בשל הקלות בגידול או רכישת קנאביס לא חוקי, רשומים בגרמניה רק 900 מטופלים המחזיקים ברשיון שימוש רשמי בקנאביס רפואי. סיבה נוספת היא שהממשלה הגרמנית דורשת סכום של לא פחות מ-15 יורו לגרם קנאביס רפואי (כ-60 ש”ח), זאת לעומת המחיר הממוצע בישראל שעומד על 11-12 ש”ח לגרם בלבד.

מכון BfArM כבר דחה בעבר בקשות של מטופלים לגדל קנאביס בביתם ובין השאר גם את בקשתו של המטופל שכעת קיבל את האישור. כמו שלושת המטופלים שקיבלו את האישור מבית המשפט בשמת 2014 גם הוא טען שאינו יכול לעמוד בתשלום עבור הקנאביס הרפואי שעולה לו כ-1,500 יורו בחודש, וקיבל את תמיכת בית המשפט גם הוא.

כזכור רק לפני מספר חודשים ולאור החלטת בית המשפט, הודיע הממשל הקנדי כי מטופלי קנאביס רפואי יורשו לגדל מעתה את הקנאביס בביתם, זאת לאחר שבשנת 2013 החליט משרד הבריאות שם לבטל את כל רשיונות הגידול.

גם בישראל היו בעבר מטופלים שהחזיקו ברשיונות גידול בבית, אך בשנת 2013 החליט משרד הבריאות לבטל את כולם. בעקבות החלטה זו תוגש בקרוב מאוד עתירה לבג”צ בדרישה להחזיר לחולים את רשיונות הגידול שנלקחו.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט