טיפים ומדריכים לצרכן

גרינגו – עושה כבוד לפארש!

“עם כל הכבוד לקססה נוחה לגלגול שנראית טוב בעין, המבחן האמיתי יהיה מבחן השאיפה – אם השאכטה לא תהיה טובה בעיניי אז מה שווה כל השאר?” ● רונן גולן ניסה את תחליף הטבק שכבש את הקופי-שופס של אמסטרדם וחזר עם תובנות

מאת: רונן גולן

הפעם הראשונה שיצא לי לעשות שאכטה עם הגרינגו המדובר הייתה הפעם השנייה שיצא לי לבקר באמסטרדם.

באותם ימים בדיוק החלו להיכנס חוקי אנטי-עישון נוקשים של החברים באיחוד האירופי שחשבו על כל מיני דרכים מקוריות לצמצם את נזקי הטבק.

ישבתי ב-Green House עם חבר טוב והזמנו בנימוס 2 גרם של AK47. תוך כדי שהגברת הנחמדה שוקלת לנו את הסחורה המנצנצת מול העיניים, חברי הטוב ניגש למלאכת הקיסוס והוציא מהכיס קופסת מלברו כחול אותה הוא הניח על הדלפק.

לא חלפו שלוש שניות והמוכרת החמודה ניגשה להעיר לנו עם אנגלית שבורה מטובלת במבטא הולנדי כבד: “אקסקיוז מי סר – נו סיגארט” ומיד שלפה צנצנת זכוכית מלאה במשהו שאז היה נראה לי כמו מלא גאנג’ה שעברה כבר קיסוס מקדים.

ראו עוד: מחקר חדש – קנאביס לגמילה מטבק וניקוטין

זה לא היה גאנג’ה – זה היה גרינגו

את החוויה מאותה שאכטה אני זוכר במעורפל, בעיקר בזכות ה-AK47 המשובח והעובדה שחלפו מאז כמה שנים טובות.

אבל בחיים כידוע הגלגל מסתובב לו, ושבוע שעבר יצא לי להתנסות פעם נוספת בג’וינט שהוכן מתערובת גרינגו וקנאביס משובח. הסיטואציה הייתה דומה למדי: הגרינגו היה אותו גרינגו, את קירות ה-Green House החליפו הקירות המתקלפים בדירה של השכן ואת ה-AK47 החליף אחיו הצעיר (והלא פחות מוצלח יש לציין) – AK49.

הגרינגו מעטר את ה-AK49
הגרינגו מעטר את ה-AK49

כבר מרגע פתיחת השקית ניתן היה להתרשם מהניחוח המזמין של האקליפטוס, פפאיה, מנטה ועלי הלוז מהם עשויים הגרינגו, שבהחלט השתלבו היטב עם הארומה המתוקה שהפיץ ה-AK49.

מבחינת המרקם בהחלט ניתן לומר שהגרינגו נוח לגלגול, יושב טוב על הנייר ויוצר קססה אחידה שכמעט ואי-אפשר להבדיל בין ה-“פארש” לדבר האמיתי.

ראו עוד: איך לגלגל ג’וינט – מדריך גלגול למתחילים

פאף פאף – פאף…

אבל עם כל הכבוד לקססה נוחה לגלגול שנראית טוב בעין, המבחן האמיתי יהיה מבחן השאיפה – אם השאכטה לא תהיה טובה בעיניי אז מה שווה כל השאר?

הכל היה מוכן לישיבה חורפית ראויה: טיפות גשם נוקשות על החלון, כוס תה נענע מהבילה במרכז השולחן, משחק כדורגל מהליגה הספרדית שבדיוק עומד להתחיל וגו’ינט קינג-סייז ירוק לבריאות הנפש.

מר שכן הדליק את הפייסל, לקח כמה יניקות והעביר אותו לעברי. השאיפה הראשונה הרגישה לי קצת מוזר, לקחתי אחת נוספת והעברתי הלאה.

תוך כדי הסיבוב של הג’וינט ניסיתי לתת את הדעת על הטעם, אבל הבנתי מיד שאני זקוק להתנסות נוספת בכדי לקבל חוות דעת מקצועית יותר. בפעם הבאה שהג’וינט הגיע אלי כבר לקחתי שאכטה עמוקה למדי.

על מדפי הקופי-שופס באמסטרדם
על מדפי הקופי-שופס באמסטרדם

עכשיו כבר הרגשתי את ההבדל – טעם הלוואי של סיגריות שתמיד ליווה את הקססה הרגילה מין הסתם לא היה שם, מצד שני ניכר טעם מעניין אבל לא דומיננטי של תערובת עלים ירוקים.

העישון עצמו היה חלק וגם החברים הלא-מעשנים במעגל הופתעו לגלות סבילות שכזו. בניגוד לתחליפי טבק אחרים ה-“גרינגו” לא נטה להיכבות באמצע הסיבוב ונשאר דלוק עד הפאף האחרון.

בשורה התחתונה אני יכול לומר שהתרשמתי לטובה. הטעם העדין והאקזוטי, הסחיבה המעולה והריח הנעים שלא נדבק לספה בסלון בהחלט עשו את שלהם ולמרות שאם תשאלו אותי אישית אני אגיד שתמיד עדיף לעשן את החומר נקי, הגרינגו ללא ספק ייכנס ל”מגירת הישיבות” שלי, למקרה שיבואו אורחים…

לרכישת תחליף הטבק “גרינגו” לחצו כאן

ראו עוד: שאיפה עמוקה – כמה זמן כדאי להחזיק את השאכטה בפנים?


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

חדשות
Back to top button