מגלגל...

“גרובו”: ארון הידרו אוטומטי שמגדל צמחים בעצמו

“גרובו”, קיצור של “גרו בוקס”, הוא ארון אלגנטי חדש המאפשר לכל אחד להנות מעציץ ירוק שגדל באופן אוטומטי בשיטה הידרופונית (על בסיס מים). הארון מציע “מתכונים” מוכנים מראש לגידול של צמחי נוי וירקות ונמכר עתה תמורת 900 דולר.

“גרובו” (Grobo) הוא מוצר חדש ששמו, שהוא בעצם מן קיצור של המושג “גרו בוקס” (קופסת גידול), תופס לאחרונה כותרות ועתיד אולי להיכנס גם ללקסיקון של מגדלי הקנאביס הביתיים. מדובר למעשה בארון אלגנטי לא גדול שיושב בסלון, במטבח או בחדר, ומגדל עבורכם צמח באופן כמעט אוטומטי לחלוטין בשיטה הידרופונית, כלומר על בסיס מים וללא צורך באדמה.

הידרו בסלון

‘גרובו’ עשוי כולו פלסטיק פולימר בעל רמה גבוהה של החזר אור (ועל כן אינו דורש כיסוי נוסף של חומרים רפלקטיביים) ומצויד בדלת ראשית עשויה זכוכית חדשנית שהופכת לכהה ואטומה לחלוטין בלחיצת כפתור, זאת כדי להקפיד על ההפרדה בין שעות אור וחושך להם זקוק הצמח.

גרובו - ארון גידול אוטומטי

בתוך הארון מותקנת מערכת הידרופונית פשוטה בעיצוב מינימליסטי וכן תאורת LED ייחודית המורכבת מ-50 מנורות בודדות, מערכת השקייה אוטומטית וכן רשת חיישנים לבקרת טמפרטורה, לחות ושאר תנאי הגידול החיוניים.

גם זה בטח יעניין אותך

צוות היזמים הקנדי שעומד מאחורי ‘גרובו’, פיתח את המוצר תחת הרעיון של “הכל בקנייה אחת” (באנגלית ‘One-stop shop’) – כלומר מוצר מוגמר ומוכן להפעלה, שניתן לחבר לחשמל ולהפעיל ישר ללא “התעסקות” מיותרת או בזבוז זמן על הגדרות (באנגלית ‘Plug and Play’).

בדיוק לפי המתכון

השליטה במערכת הגידול מתבצעת דרך אפליקציה תואמת למובייל, בה מובנים מראש כלל הפרמטרים לגידול של צמחים שונים כמו ירקות, צמחי נוי וכמובן גם קנאביס, בצורה של “מתכוני גידול” מוכנים מראש.

מיד לאחר שתילת הזרע באדמה, פעולה שבניגוד לגנן האוטומטי ‘פארם בוט‘ עדיין יש לבצעה ידנית, הפעולה היחידה שיש לבצע היא בחירת המתכון המתאים ולאחריה המערכת תפעל מסביב לשעון עד שהיבול יהיה מוכן לקציר.

בין יבול ליבול תחזוקת המערכת הינה פשוטה ביותר וכוללת החלפה של מחסניות הדשנים, ריקון של מכלי המים ושטיפת לחץ של המערכת – כולן פעולות עליהן מתריעה המערכת בעת הדרושה וניתנות לביצוע בקלות וללא כל היכרות או ניסיון בתחום הגידול.

'גרובו' - בוחרים "מתכון" ומתחילים לגדל (הגינה של "גרובו" - גידול הידרופוני מקצועי בסלון)
‘גרובו’ – בוחרים “מתכון” ומתחילים לגדל

בשונה מפיתוחים כדוגמת ‘איידרו‘ ו-‘Leaf‘ הישראלית עליהם דיווחנו בעבר, ‘גרובו’ אינו מפורסם כ”ייעודי” לגידול קנאביס אלא משווק בדומה למערכת ההידרו של IKEA בתור פיתרון הידרופוני לגידול כל צמח, אך סביר להניח שקהילת מגדלי הקנאביס תהיה בסופו של יום אחד מקהלי היעד העיקריים של המערכת.

לצד יתרונות הכוללים עיצוב אלגנטי ומערכת חדשנית, יש ל’גרובו’ חסרון אחד עיקרי: הארון קטן למדי (30 על 30 ס”מ, 70 ס”מ גובה) ומיועד לגידול של צמח אחד בלבד, בייחוד שמדובר בצמח קנאביס שגדל בקלות למימדים אלו.

מלבד זאת הארון נושא תג מחיר יקר מאד שעומד במקור על 1,400 דולר ליחידה דרך האתר הרשמי, אך בימים אלו אוספת החברה הזמנות מראש לפי מחיר של 900 דולר ליחידה במטרה לגייס הון התחלתי.

צפו:

https://www.facebook.com/Gizmozil/videos/vb.266719610329560/311642869170567/
(הסרטון באדיבות דף הפייסבוק Gizmoz)

ראו עוד:
מכשיר חדש הופך כל באנג לוופורייזר
באנג To Go
מכשיר אידוי חדש מבוסס קפסולות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר