מגלגל...

גנץ בהתייחסות ראשונה ללגליזציה: “אם נמצא מודל שמרני נתקדם”

בחירות 2019: המועמד לראשות הממשלה מטעם רשימת 'כחול לבן' מתייחס לראשונה בקולו לשאלת הסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל, כך בראיון לחדשות 13 הערב.

בראיון הערב (ג’) הבהיר לראשונה המועמד לראשות הממשלה בני גנץ את עמדתו בשאלת הסדרת שוק הקנאביס בישראל (לגליזציה).

גנץ התחמק מלתת תשובה ברורה האם הוא תומך או מתנגד להתרת השימוש בקנאביס למבוגרים ומסר הצהרה גנרית הדומה לזו של שותפו למפלגה יאיר לפיד.

“אנחנו בוחנים את העניין הזה ואם נמצא מודל שמרני ואחראי אנחנו נתקדם אותו,” אמר בתשובה בשאלה שהפנתה לו קריינית חדשות 13 תמר איש שלום.

תשובה זו של גנץ משאירה פתח לתמיכה אפשרית של מפלגת ‘כחול לבן’ בלגליזציה בכנסת הבאה ודומה לזו שנתן ראש הממשלה נתניהו בשבוע שעבר.

כפי שחשפנו עוד קודם סירבו עד כה במפלגת כחול לבן מלתמוך בלגליזציה והסכימו רק להביע תמיכה מסויימת בקנאביס רפואי ואי הפללה של צרכנים, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס.

יש לציין שבמפלגתו של גנץ חברים גם כמה מתנגדי קנאביס ידועים כמו יאיר לפיד (מס’ 2 ברשימה), בוגי יעלון (מס’ 3), יעל גרמן, עליזה לביא ועוד. יעלון אמר לאחרונה שלגליזציה היא “תופעה מדאיגה” לדבריו.

לכל הפחות ניתן להבחין כי השיח על לגליזציה של קנאביס בישראל חדל מלהיות מבדר והיתולי ומתקיים באופן רציני, מה שלבדו מהווה התקדמות ראויה לציון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר