גמל הרג את בעליו “בגלל קריז לקוקה קולה”

מקסיקו: גמל מחץ למוות את אחד מבעליו בשמורת הטבע לאחר שזה סירב לתת לו את מנת הקוקה קולה היומית אליה התרגל. “הגמל בעט בו למוות ואז התיישב עליו,” סיפר אחד העובדים במקום. חברת קוקה קולה מכחישה כל אפשרות להתמכרות.

מתנגדי הקנאביס נוהגים לטעון כי מריחואנה וחשיש הם חומרים ממכרים אך במציאות נדיר לשמוע על אדם שגנב או תקף מישהו כדי לממן את הג’וינט הבא שלו. מנגד, חומרים כגון אלכוהול, ריטלין, קפה וסיגריות – כולם ממכרים ובעלי תופעות לוואי קשות אחרות – נמצאים בשימוש חופשי, זמינים לכל אדם וגורמים לא אחת לאירועי אלימות שונים.

כעת, על אף שחברת ‘קוקה קולה’ טוענת שהקפאין שבמשקה המפורסם הוא כלל איננו ממכר, נראה כי המציאות מראה אחרת:

ריצ’רד מילסקי, 60, שהיה אחד ממנהלי שמורת הטבע ‘טולום’ בדרום מקסיקו, נמחץ השבוע למוות על ידי אחד הגמלים שברשותו, לא לפני שספג ממנו בעיטות ומהלומות קשות. על פי הערכות העובדים במקום, הסיבה לאירוע החריג היתה התמכרותו של הגמל לקוקה קולה.

“הגמל בעט והכה אותו למוות, ובזמן שהוא גסס הגמל התיישב עליו,” סיפר מאבטח שהיה במקום בעת האירוע. “הוא פשוט נחנק למוות מהמכות ומהמשקל האדיר של הגמל.”

גמל ריצ'רד מילסקי
הגמל המכור וריצ’רד מילסקי

על פי הדיווח, צוות העובדים במקום נאלץ להשתמש בטנדר וחבל גרירה כדי להזיז את הגמל שהתעקש להמשיך לשבת על גופת בעליו, אך לאחר שהצליחו להזיז את החיה השוקלת למעלה מ-600 קילוגרם, כל שנותר לעשות הוא לקבוע את מותו של מילסקי.

אף אחד מהעובדים לא הצליח להסביר מדוע תקף הגמל את בעליו וחלקם העלו השערות כי מדובר בהתמכרות שפיתח הגמל למשקה השחור. מילסקי נהג לתת לגמל לשתות קוקה קולה מדי יום ביומו, אך באותו יום טרגי הגמל לא קיבל את הכמות שאליה התרגל, מה שכפי הנראה הכעיס אותו מספיק כדי לשבור את הכלים.

הדיווח ממקסיקו:

‘קוקה קולה’, המשקה המפורסם ביותר בעולם, מכיל כמויות גדולות יחסית של סוכר וכן כמויות לא מעטות של קפאין. קפאין, חומר המוגדר כ”סם”, הינו חומר ממכר על פי כל אמת מידה ועל כך יכול להעיד כל צרכן קפה קבוע. אף על פי כן טוענת חברת ‘קוקה קולה’ כי המשקה שלהם אינו ממכר: “קפאין איננו חומר ממכר,” נכתב באתר החברה.

לפני מספר חודשים פנה כתב מגזין קנאביס אל חברת ‘קוקה קולה’ בכדי לבדוק מדוע באתר החברה נטען כי המשקה אינו ממכר. “המוצרים שלנו עומדים בתקנים הכי מחמירים ובכל המחקרים לא הוכח קשר בין שתיית המשקאות שלנו להתמכרות כלשהי. במחקרים שנעשו עם המוצרים שלנו נמצא כי הם לא גורמים להתמכרות,” טענה אז נציגת החברה.

מנגד, הרשות למלחמה בסמים דווקא מסכימה כי קפאין הינו חומר ממכר, אך מתעקשת כי הוא איננו נחשב לסם (פרטים כאן).

גמל שותה קולה:

ראו עוד:
בעלי חיים שאוהבים להתמסטל
ברזיל: נמחץ למוות תחת חצי טון מריחואנה
חמש עובדות משעשעות על קנאביס ובעלי חיים

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי