ג’מייקה תפתח תכנית תיירות-קנאביס ממשלתית

שר התיירות של ג’מייקה נאם בכנס קנאביס ויזמות שנערך לראשונה במדינת הראסטה. לדבריו הממשלה המקומית כבר עובדת על פיתוח תוכנית לקידום תיירות קנאביס שתראה אור כבר בסוף 2017.

אדמונד בארטלט (Edmund Bartlett) שר התיירות של ג’מייקה, נאם בכנס הקנאביס ‘Canex שנערך בשבוע שעבר (ו’) בעיר מונטיגו ביי והודיע שמדינתו מתכוונת לחשוף תוכנית לפיתוח תיירות קנאביס עד סוף שנת 2017, כך על פי הדיווח.

הכרזה זו באה זמן קצר לאחר ההחלטה להציב מכונות לממכר קנאביס בשדות התעופה במדינה, שגם היא טרם נכנסה לתוקפה. לפי החלטות אלו נראה שהממשלה הג’מייקנית כבר פועלת בכל כוחה להטמעת ענף הקנאביס כענף כלכלי לכל דבר.

מלונות קנאביס בג’מייקה?

בנאומו, שהתרכז בדרכים שונות להביא לצמיחה בכלכלה המקומית באמצעות אטרקציות תיירותיות מסוגים שונים, הכריז בארטלט כי ג’מייקה מעוניינת להצטרף לשוק התיירות הכפרית/יוקרתית, ששוויו המוערך בעולם (כולל תיירות קנאביס בארה”ב) עומד על כ-494 מיליארד דולר.

בארטלט הדגיש בנאומו את הרווחים הגבוהים שהביאו הלגליזציה ועסקי הקנאביס החוקיים לארה”ב, וטען כי זו אחת הדרכים העיקריות בהן מתכוונת ג’מייקה “לפרוס לעצמה נתח מהשוק”.

אדמונד בארטלט - שר התיירות של ג'מייקה
אדמונד בארטלט – שר התיירות של ג’מייקה

“צפינו ולמדנו ממה שהתרחש בקולורדו, בה עלתה כמות ההזמנות למלונות ב-175 אחוז, וכן ראינו מה קורה היום באמסטרדם ומספר מקומות אחרים,” מסר בארטלט בנאומו. “בעקבות כך הקמתי את הרשת לבריאות ורווחת התיירות, שתפקידה לוודא שתיירות משולבת קנאביס תהפוך למציאות בג’מייקה.”

גם זה בטח יעניין אותך

הפרט הממשי היחיד שחשף שר התיירות בנאומו הוא המיקום אותו מתכננת הממשלה הג’מייקנית להקצות למלונות הקנאביס העתידיים, שככל הנראה יהיה בחלקו הדרום-מערבי של האי, היכן שממוקמת העיירה נגריל.

בועז וכטל (מייסד עלה ירוק) לרשויות בג'מייקה: "אל תפחדו לקחת את הלגליזציה בידיים"
בועז וכטל לרשויות בג’מייקה: “אל תפחדו לקחת את הלגליזציה בידיים”

במסגרת הכנס נאם גם הישראלי מייסד עלה ירוק בועז וכטל, שמכהן היום כמנכ”ל חברת ‘Creso Pharma’. במהלך נאומו ציין וכטל כי ההתקרבות של ג’מייקה לכיוון שוק הקנאביס החוקי היא מבורכת, ועליה להסתיים בלגליזציה מלאה.

“ג’מייקה צריכה להשתחרר מכלל המוסדות הבינלאומיים, כמו אמנת האו”ם למשל, וכמובן צריכה לצאת מצילו של הדוד סאם ולא לחשוש משינויי חקיקה,” אמר ותיאר את הלגליזציה ואת מיליארדי הדולרים שהיא תביא לאי ככלי מושלם ליציאה משליטת ארה”ב.

ראו עוד:
איך לטוס לחו”ל עם קנאביס רפואי
5 יעדים חמים לחופשת קנאביס
מחנה הקנאביס הראשון בעולם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר