מיקרוסופט נכנסת לעסקי הקנאביס

ענקית התוכנה ‘מיקרוסופט’ נכנסת גם היא לעסקי הקנאביס הפורחים: הכריזה על שיתוף פעולה עם חברת KIND – מפתחת “אגריסופט” – תוכנה לניהול פיננסי של שוק קנאביס חוקי, המיועדת למדינות או ממשלות מקומיות לשליטה בענף.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1034965763252555/

תעשיית הקנאביס העולמית הולכת ופורצת גבולות חדשים, כשעוד ועוד כוחות פיננסיים גדולים בכל העולם מזהים את הפוטנציאל האדיר ואת השוק שעומד לקראת התפוצצות. או כמו שאמר בכיר לשעבר בגוגל: “שוק הקנאביס הוא האינטרנט הבא”.

ענקית המחשוב ‘מיקרוסופט’ הודיעה אמש (ה’) על שיתוף פעולה עם חברת KIND האמריקנית שפיתחה תוכנה המאפשרת לבקר, לעקוב ולוודא ניהול נכון של עסקי קנאביס חוקיים – החל משלב הפיתוח הגנטי, דרך הזרעים, הגידול, הייצור, האריזה והשינוע.

שמה של התוכנה “אגריסופט” והיא פותחה על ידי גורמים המעורבים בניהול עסקי קנאביס ומעורים בשלבי הפיתוח והייצור של מוצרים בשוק זה. אגריסופט מאפשרת מלבד בקרה על תהליך הייצור גם ניהול חשבונות ומיסים ובקרה של גורמי אכיפה ורשויות.

כבר בשלב הזריעה מוצמד לכל צמח תג ייחודי ובלעדי, כך שניתן לעקוב אחר כל צמח בכל אחד מהשלבים – עד שמגיע ללקוח. מה שמאפשר גם החזרת מוצרים מקולקלים ובקרה מלאה על תקלות ייצור.

בנוסף החברה מייצרת קוראים מגנטיים לזיהוי טביעות אצבע המיועדים להתקנה בכניסות למפעלי ייצור ומעקב אחר שעות עבודה, וכן מצלמות וידאו למעקב אחר כל חלק במפעל.

דייויד דייננברג מנכ"ל KIND
דייויד דייננברג מנכ”ל KIND

כחלק מההסכם שנחתם התחייבה ‘מיקרוסופט’ שתציג את התוכנה לממשלות המעוניינות בניהול שוק שכזה. “מיקרוסופט תספק לנו צוות שכל ייעודו לעזור לנו בהסכמים וחוזים מול ממשלות,” מסר לסוכנויות הידיעות דייויד דייננברג, מנכ”ל KIND.

דייננברג הדגיש עוד כי מיקרוסופט לא תרוויח מהחוזים מול הממשלות, אלא רק תהנה מעלייה בתנועת הגולשים ומגישה לנתונים שיאוחסנו בשרתי החברה.

טרם נודע האם ואיזו תוכנה תפעל בשוק הקנאביס הרפואי הישראלי העומד לפני פתיחתו, אך בשוק ישנן מבחר תוכנות הפועלות כבר היום בארה”ב וקנדה וייתכן שיוטמעו גם כאן.

ראו עוד:
בכיר לשעבר במיקרוסופט פותח מותג קנאביס
איל הפורנו לארי פלינט נכנס לעסקי הקנאביס
ריאליטי חדש: מי רוצה להיות מיליונר מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר