מגלגל...

גם בלי לגליזציה: משלוחי קנאביס בוושינגטון

חוקי הלגליזציה שאושרו במדינת וושינגטון בארה”ב צפויים להיכנס לתוקפם במהלך החודשים הקרובים, אבל כבר היום מציעים עסקים שונים משלוחי קנאביס עד הבית במחירים שווים לכל נפש. “זה לא חוקי, אבל לא נראה שאנו מתכוונים להתמקד בזה,” אומר דובר משטרת סיאטל.

חוקי הלגליזציה ההיסטוריים שעברו בוושינגטון וקולורדו במהלך שנת 2013 הביאו לפתיחתן של עשרות חנויות חוקיות לממכר קנאביס לשימוש עצמי בקולורדו. עם זאת, בוושינגטון עדיין ממתינים הצרכנים שהחוק החדש ייכנס לתוקפו – מתישהו במהלך החודשים הקרובים – ויביא לפתיחתן של כ-334 חנויות ‘קופי שופס’ חוקיות.

בינתיים, עד שייכנס החוק לתוקפו, צרכני הקנאביס בוושינגטון לא מבזבזים זמן וכבר היום רוכשים קנאביס באופן קבוע בהזמנה דרך הטלפון או האינטרנט.

על פי הדיווח ב-TIME, אחד העסקים המציעים שירות משלוחי קנאביס עד הבית בוושינגטון הוא האתר Winterlife Cooperative Cannabis Delivery Service, אשר מבטיח לשלוח קנאביס איכותי לתושבי סיאטל, העיר הגדולה במדינה, בתוך 45 דק’ מרגע ההזמנה.

באתר מוצעים למכירה מגוון רחב של זני קנאביס ביניהם Alaskan Thunder, Purple Snow, Pineapple kush, Purple Kush ועוד ועוד… כל אדם בן 21 ומעלה יכול להתקשר למספר המופיע באתר ולבחור מתוך התפריט היומי את הזנים המועדפים עליו. המחירים נעים באזור ה-11$ דולר (35 ש”ח) לגרם אחד של קנאביס וניתן לשלם במזומן בלבד.

לשאלה המתבקשת “האם זה חוקי?” עונים בעלי האתר כי מבחינתם כל תושבי וושינגטון זכאים לקנאביס רפואי מתוך ‘צורך רפואי אישי’ ולכן “אנו, על תקן השומרוני הטוב, נמשיך לספק שירות בטוח, אמין ומוגן מבחינה חוקית לכל תושבי וושינגטון הבוגרים”.

דובר משטרת סיאטל, שון ווייטקומב, חושב אחרת מבעלי האתר וטוען כי עסקים כמו אלו של Winterlife אינם חוקיים, אך מבין כי אין לבעלי העסק ו/או לצרכנים כל סיבה לחשוש. “כנראה שלא נרדוף אחריהם בגלל שחוקיות הקנאביס נמצאת בשלב ביניים ונכון לעכשיו המשטרה בוחרת להתמקד בנושאים אחרים.”

בינתיים, במקביל למדינת וושינגטון, גם העיר וושינגטון, בירת ארה”ב, אישרה בשבוע שעבר חוק חדש להפסקת הפללת צרכני הקנאביס (דה קרימינליזציה).

ראו גם: המשתלה: דף פייסבוק מחלק קנאביס בחינם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר