טוען...

גלעד ארדן על סטטוס הכלבים של הרשות: “טעות חמורה”

“יש לכם כלב שאתם לא צריכים?” – סטטוס נבזי-שקרי שפורסם הבוקר בדף הפייסבוק של הרשות היה אמור לגרום לכם להזדעזע משימוש בסמי פיצוציות, אך בפועל רק חשף את ערוותה של הרשות המיותרת במלואה. נראה שברשות לא מבינים שה’נייס גאי’ כאן רק בגלל האיסור על קנאביס. גם השר לבטחון פנים גלעד ארדן כועס על המעשה.

פרפורי הגסיסה של הרשות למלחמה בסמים מעולם לא היו קולניים ורועשים יותר: לפני מספר חודשים הודיעה הממשלה כי בכוונתה לסגור את הרשות למלחמה בסמים – גוף ארכאי שגרם לכל כך הרבה נזק הסברתי במהלך השנים. כעת הרשות למלחמה בסמים נראית ומתנהלת כמו גופה גוססת העומדת למות, שמנסה בכל הכח לשמור על הרלוונטיות שלה בעולם.

לפחות על פי הפרסום הבוקר בדף הפייסבוק של הרשות למלחמה בסמים, אחד הגופים המסואבים והמושחתים לכאורה – כך על פי האישומים ב”פרשת ישראל ביתנו” במסגרתה הודח המנכ”ל יאיר גלר מתפקידו – נראה שחושבים שם שהישראלים הם לא פחות מחבורה של מטומטמים.

ברשות החליטו לצאת בקמפיין “מקורי” נגד השימוש בסמי פיצוציות – קמפיין שיזעזע את תושבי ישראל – זאת כמובן בעקבות דיונים שנערכו בחודשים האחרונים בועדת הכנסת בנוגע לשימוש המופרז בסמי פיצוציות בישראל (‘נייס גאי’ וכד’) ובנוגע לחוסר האכיפה בתחום.

“יש לכם כלב שאתם לא צריכים?”

במסגרת “הקמפיין” פורסם הבוקר בדף הפייסבוק של הרשות סטטוס בצמוד לתמונה של כלב. בטקסט תיארו ברשות כיצד הם לכאורה מתכוננים לניסוי בנייס גאי שייערך על כלבים, ולצורך כך הם “מחפשים כלבים שאין בהם צורך”.

“לצורך ניסוי שיעזור לציבור בישראל להבין את ההשלכות הקשות של סמי פיצוציות, אנו צריכים כלבי ניסוי,” כתבו בסטטוס שהופץ מיד לכל עבר במאות ואלפי שיתופים. “יש לכם כלב שאתם לא צריכים יותר? צרו קשר”.

הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול צריכה את עזרתכם! לצורך ניסוי שיעזור לציבור בישראל להבין את ההשלכות הקשות וההרכב המס…

Posted by ‎הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול‎ on Tuesday, December 1, 2015

 

הזעזוע של הגולשים מהסטטוס הנבזי הקורא לביצוע ניסויים בבעלי חיים הוביל לאלפי שיתופים ותגובות כנגד התנהלות הרשות, אך רבים גם הבינו מיד שלא מדובר בקריאה אמיתית לניסויים בבעלי חיים. לרשות אין כמובן כל סמכות לבצע ניסויים מסוג זה וגם אין להם כל רצון לעשות זאת.

בסטטוס עוקב שפרסמה הרשות כשעתיים וחצי לאחר פרסום הסטטוס המקורי, נכתב: “הניסוי שלנו הצליח. תודה. אנחנו ממש לא מתכוונים לנסות את הרעל הזה שנקרא סמי פיצוציות על אף כלב. רק רצינו להזכיר לכם שהגיע הזמן שנעשה משהו כדי להציל את אלפי האנשים שעורכים את הניסוי המסוכן הזה בסמי פיצוציות על עצמם.”

הניסוי שלנו הצליח. תודה. אנחנו ממש לא מתכוונים לנסות את הרעל הזה שנקרא סמי פיצוציות על אף כלב. רק רצינו להזכיר לכם שהגיע…

Posted by ‎הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול‎ on Tuesday, December 1, 2015

רשות בהכחשה

על אף שרבים הבינו שמדובר בסטטוס מזוייף לחלוטין שמטרתו הפצת הזעזוע משימוש בסמי פיצוציות, הזעם כנגד הפרסום לא פחת. “יש לכם כלב שאתם לא צריכים יותר? אני מאוד מקווה שהכלב שתקבלו יחליף את הקופירייטר שלכם,” כתב אחד הגולשים.

נראה שברשות לא רוצים להבין, או מתעלמים בכוונה, מהעובדה הפשוטה – השימוש הגובר בסמי פיצוציות דוגמת ‘נייס גאי’ ואחרים הוא תוצאה ישירה של האיסור על החזקת קנאביס.

כך למשל חיילים שנבדקים למציאת סמים בעת שירותם – נוהגים לעשן ‘נייס גאי’ כי הוא אינו משאיר עקבות כמו הקנאביס. ה’נייס גאי’ עולה 50 ש”ח לשקית לא קטנה, בעוד קנאביס עולה כמעט כמו זהב – 100 ש”ח לגרם ואפילו פחות. ה’נייס גאי’ נמכר באופן חופשי ברשת ולמדינה אין כל אפשרות אמיתית לפקח אחר הסחר בו – בניגוד לקנאביס שמוגדר כסם מסוכן מדרגה ראשונה.

גלעד ארדן לא יהיה ייצוא
גלעד ארדן

סיבות אלו מובילות רבים להשתמש באותם חומרים סינטטיים ממכרים שמובילים עשרות ומאות נערים בכל שנה לאשפוזים קשים ונסיונות גמילה בלתי נגמרים – במקום להשתמש בצמח הקנאביס האסור המשמש כתרופה – הן לגמילה מאותם חומרים והן לשלל מחלות ובעיות בריאותיות.

גלעד ארדן, השר לבטחון פנים, הגיב על הפוסט ואמר כי “זו דרך הזוייה למשוך תשומת לב לנושא חשוב. מי שאישר את הפרסום הזה טעה טעות חמורה גם אם חשב שזו הדרך לעורר עניין”.

ראו עוד:
לטאות, שטיפת קיבה והומלסים – הרשות למלחמה בסמים נפלה על הראש
הרשות למלחמה בסמים: “ויקיפדיה טועה – קפה זה לא סם”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר