גלגל"צ מכחישים: "אין הוראה לא לשדר את שיר הלגליזציה של הדג נחש"

במהלך השבועות האחרונים תוהים רבים מתומכי הקנאביס בישראל מדוע שיר הלגליזציה החדש של 'הדג נחש' ו'אינפקטד משרום' אינו משודר בתחנת הרדיו הפופולרית בישראל. בגלגל"צ מכחישים: "אין הוראה מפורשת לא לשדר את השיר". חיתמו על העצומה הקוראת לגלגל"צ לשדר את השיר.

נושא הקנאביס אינו חדש כמובן לחברי 'הדג נחש' והם אולי ההרכב הבכיר המזוהה ביותר עם המאבק ומהבודדים שאינם חוששים לדבר על הנושא בגלוי. עם זאת, מאז יצא שירם המפורסם 'מה נעשה' בחודש מאי 2004, שאיננו "שיר לגליזציה" פר אקסלנס, מיעטו חברי ההרכב להתייחס לנושא רגיש זה – וזאת על אף פניות חוזרות ונשנות של ארגונים שונים המקדמים את המאבק.

"צריך לעשות רפורמה מקיפה בעניין הסמים ועל השוטרים להפסיק כבר להתעסק בלתפוס לאנשים שכטות בכיסים," הם אמרו לאחר שבחיפוש משטרתי, 5 חודשים אחרי פרסום השיר שהפך בינתיים לאחד הפופולריים בישראל, נמצאו ברכבם שאריות מריחואנה אשר הובילו אף לרישום תיקים פליליים לחברי הלהקה – אך מאז ועד היום, לא נשמע קולם בעניין זה.

הדג נחש - Legal Eyes
הדג נחש – Legal Eyes

לפני מספר שבועות, 10 שנים אחרי 'מה נעשה', הושק לראשונה שיתוף הפעולה המרענן בין חברי הלהקה ל'אינפקטד משרום', ובמסגרתו פורסם שיר חדש הקורא מפורשות ללגליזציה של קנאביס בישראל.

בשיר, Legal Eyes, אומרים החברים: "לעומת האלכוהול סם קל זה אחלה", "תעשו את זה חוקי זה טוב לכלכלה", "האינטרס הוא שקוף ולכן זה מכעיס" ועוד משפטי מחץ רבים שלא מותירים מקום לספק על כוונתו של המשורר. בתחילת השבוע אף פירסמו סטטוס בפייסבוק ובו קראו ללגליזציה: "לגליזציה תפגע רק במשפחות הפשע," כתבו. "יום אחד ישתנו פה חוקי הגראס. זה חייב לקרות וזה יקרה."

השיר צבר כבר קרוב למאה אלף צפיות ביוטיוב והינו פופולרי ביותר בקרב רבים, אך אף על פי כן, נראה שבתחנת הרדיו של גלגל"צ נרשמת התעלמות מהשיר יוצא הדופן, של שילוב הרכבים יוצא דופן.

בעקבות פניות מרובות של גולשים למערכת המגזין בעניין זה, פנינו אל דובר גלגל"צ, שבשיחה עם כתב המגזין הכחיש מכל וכל כי ישנה הוראה כלשהי שלא לשדר את השיר: "זה לא שהשיר הזה נאסר לשידור," הסביר. "זה עניין של שיקולי פלייליסט."

אז חשבנו שבעזרתכם נצליח לגרום לשיר להיכנס לפלייליסט של גלגל"צ, למען יישמעו אותו כל עם ישראל. הצטרפו גם אתם!

חתימה על העצומה תשלח הודעה אוטומטית לתיבות הדוא"ל של גל"צ וגלגל"צ וכן למנהל המוזיקלי של גלגל"צ, אור צלקובניק. ניתן כמובן גם לפנות אליהם בדף הפייסבוק של התחנה.

[emailpetition id="6"]
להאזנה לשיר:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט