ג'ים קארי: "התמכרתי למריחואנה"

ג'ים קארי מספר בראיון להאוורד סטרן על נסיונו עם שימוש בסמים ובמריחואנה בפרט, וטוען כי הוא עצמו התמכר למריחואנה מספר פעמים ואף שהה במוסד גמילה בעקבות ההתמכרות.

בראיון לתכנית הרדיו של השדרן הותיק הווארד סטרן אמר השבוע השחקן והקומיקאי ג'ים קארי כי מריחואנה עלולה למכר וכי הוא עצמו היה בעבר מכור לגראס. קארי התארח בתכנית לצורך קידום סרטו החדש "טפשים בלי הפסקה 2", ודיבר בין השאר גם על נושא הסמים.

"הייתה לי התמכרות לגראס מדי פעם," אמר קארי. "הרגשתי שזה כורח, שאני חייב לעשות את זה. זה הכל שאלה של כמה לחץ מוטל עליך ואם אתה נתון תחת מתח רב, ג'וינט גורם לך להרגיש טוב כל כך, שאתה עלול להחליט להמשיך לעשות זאת באופן קבוע."

ג'ים קארי הווארד סטרן
ג'ים קארי והווארד סטרן

קארי המשיך וסיפר כי במהלך חייו היו לו מספר תקופות במהלכן צרך קנאביס באופן קבוע והבחין כי זה פוגע לו בכושר היצרנות והיצירתיות: "עשיתי את כל הסמים והיו לי תקופות שהתמכרתי למריחואנה," אמר. "היו לי תקופות כאלה ושמתי לב שאני לא יוצר מספיק. זו הבעיה וזה מה ששמר עליי מללכת בדרך הזו. שמתי לב שהפסקתי לצייר פתאום ונהייתי פחות חברתי."

"יש אשליה כאילו זה לא דבר ממכר, אבל העובדה היא שזה מעורר את אזורי ההנאה במוח ובהתאם נוצרת התמכרות," הסביר קארי. "זה לא מוכרח להיות עניין מדעי, זה פשוט משהו שיוצר הרגל – 'אם יש לי את זה בבית, אני אעשן את זה'. יש הרבה אנשים שחיים עם זה בייאוש."

קארי אף סיפר שהוא שהה במספר מכונים לגמילה ממריחואנה, אבל הדגיש כי הוא אינו "מאמין בהדבקת תוויות על מכור כזה או מכור אחר".

הקטע על ההתמכרות למריחואנה (אנגלית):

הראיון המלא:

ראו עוד:
האזינו: "חומר למחשבה" – על קנאביס, לגליזציה ודעה קדומה בישראל
האזינו: ספיישל "סמים על השולחן" עם וילצ'רסקי וזנדברג

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט