גידל 5 שתילי קנאביס – שוחרר ללא הרשעה

פעם נוספת משחרר בית המשפט ללא הרשעה אזרח שגידל צמחי קנאביס לשימוש עצמי, תוך הבנה שהרשעה עלולה לגרום לנזק גדול יותר מתועלת. השופט מורן מרגלית גזר שלילת רישיון ושל”צ בלבד על בן 32 שגידל 5 צמחי קנאביס בביתו.

השופט מורן מרגלית ממשיך במדיניות השפויה שלו כנגד עבירות קנאביס לשימוש עצמי, זאת בפסק דין הבוקר (ה’) בבימ”ש השלום בקריית שמונה.

על פי כתב האישום שהוגש כנגד ש’, בן 32 תושב הצפון ללא עבר פלילי, הוא נתפס לפני כשנתיים מגדל 5 שתילי קנאביס בביתו, וכן בדירה נמצאו כ-10 גרם קנאביס לשימוש עצמי.

השופט מרגלית שיחרר את ש’ בתום המשפט הבוקר ללא הרשעה, אך פסל את רישיון הנהיגה שלו ל-3 חודשים וגזר עליו 200 שעות של”צ.

למרות שמשקל צמחי הקנאביס על פי כתב האישום עמד על 500 גרם, שהם הרבה מעבר להגדרת השימוש העצמי, השופט התחשב במספר השתילים הנמוך יחסית וביטל את ההרשעה.

בדיון ראשון שנערך בתיק בנובמבר 2017 התעקשה הפרקליטות על הרשעת הנאשם ואף על מאסר בפועל, אך הודיעה כי אינה מתנגדת לקבלת תסקיר מבחן לבחינת אפשרות ביטול ההרשעה.

לאור חוות דעת חיובית של שירותי המבחן בתסקיר הגיעו הצדדים להסכמה על ביטול הרשעת הנאשם והטלת צו מבחן ל-18 חודשים.

“לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים נתתי דעתי מחד לחומרת העבירות ומאידך לנסיבותיו המיוחדות של הנאשם עליהן גם עמד שירות המבחן ובכלל זה העובדה כי יש בהותרת ההרשעה על כנה כדי לפגוע בעתידו המקצועי,” פסק השופט מרגלית.

השופט מרגלית זכור כאמור כמי שגזר בשנת 2016 קנס כספי בלבד על תושב קריית שמונה שגידל עציץ קנאביס בחצר.

את ש’ ייצג בתיק עו”ד נדב גרינולד, שמסר כי “אני מודה לתביעה על הסכמתה והבנתה את מצבו של הנאשם ולבית המשפט על כך שאימץ את ההסדר”.

חדשות