גידל 5 שתילי מריחואנה – נשפט לעבודות שירות

תושב הצפון שנתפס מגדל בביתו 5 צמחי קנאביס בלתי חוקיים במשקל של 117 גרם, הואשם בגידול למטרות סחר אך הורשע לבסוף בעבירות פחותות משמעותית. “למשקלם הכולל של השתילים אין כל חשיבות,” ציין השופט וגזר עונש עבודות שירות במקום מאסר.

תושב עיר בצפון, בן 50, שגידל בביתו 5 צמחי קנאביס במשקל כולל של 117 גרם, נתפס על ידי שוטרי העיר והואשם בעבירות של גידול והחזקה של ‘סמים מסוכנים’, וכן נחשד בעיסוק בסחר – זאת עקב המשקל שעולה על המוגדר בחוק כ”שימוש עצמי”.

המדינה: “מגדל הוא כמו סוחר”

בחיפוש שנערך בביתו נמצא ציוד לגידול צמחים הכולל גופי תאורה, אדניות, מאוורר ומתלה כביסה, לצד משקל אלקטרוני – מה שהוסיף לרשימת העבירות שעומדות נגדו גם עבירה של ‘החזקת כלים להכנת סם שלא לשימוש עצמי’.

בהליך התביעה ביקשה המדינה להרשיע את הנאשם גם בגידול למטרות סחר, וקבעה כי “הנאשם הוא סוחר סמים” בצירוף טענה לפיה “מגדלי סמים הם ממש כמו סוחרים ועונשם צריך להיות שווה”.

בעקבות קביעה זו ביקשה המדינה מבית המשפט לגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל של בין שנה אחת ל-3 שנים.

גידול משולב - במרפסת
השופט קבע: מספר השתילים הנמוך מעיד על כוונה לשימוש עצמי

השופט יוסי טורס מבית משפט השלום בקריות פסל את טענות הפרקליטות וקבע כי הצמחים שגידל הנאשם לא נועדו למכירה.

השופט: “אין חשיבות למשקל”

בדבריו פסק השופט כי בבחינת מטרת הגידול והעונש הראוי על העבירה, יש להתחשב במקרה הזה במספר השתילים הנמוך, וציין כי למשקלם הכולל אין כל חשיבות בקביעה האם מדובר בגידול למטרות סחר.

לאור פסיקתו של השופט נאותה המדינה להגיע עם הנאשם להסדר טיעון, במסגרתו הוא הורשע בעבירות של ‘ייצור, הכנה והפקת סמים’, ‘החזקת כלים להכנת סם שלא לשימוש עצמי’ וכן ‘החזקת סמים לצריכה עצמית’.

בפסק הדין קבע השופט כי על הנאשם לרצות עונש של 100 שעות עבודות שירות למען הציבור, וכי עליו להתחייב לתקופת מבחן של שנה וחצי בה הוא יעבור בדיקות להימצאות שרידי קנאביס בגוף.

פסיקה זו מראה פעם נוספת כי רף הענישה בו נוקטים שופטים כלפי צרכני קנאביס שאינם מורשעים בסחר ממשיך לרדת, אך עם זאת מציגה את המציאות הנוכחית בה החזקת קנאביס עדיין מובילה להרשעה בפלילים.

הכותב הוא עו”ד ירון שומרון מאתר פסקדין

[iphorm id=”13″ name=”עו”ד פלילי”]

ראו עוד:
זוכה מנהיגה תחת השפעה – בגלל טעות במעבדה
העונש על גידול 5 צמחי קנאביס בבית: עבודות גינון

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר