גיא לרר נגד יובל לנדשפט: “יזם רברבן – ישראבלוף בהתגלמותו”

כך מכנה העיתונאי גיא לרר את מנהל היחידה לקנאביס רפואי בעקבות כשלים חמורים ברפורמת בתי המרקחת. השבוע חזר לנדשפט מחו"ל ולכבוד המאורע הפיקו בתכנית "הצינור" כתבה מיוחדת המיועדת להפצה בחו"ל.

מתקפה חריפה של העיתונאי ומנחה “הצינור” גיא לרר, נגד מנהל היחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות יובל לנדשפט.

“בזמן שחולים נאנקים ולא ישנים בלילות מכאבים כי מישהו לקח להם את התרופה, מנהל היק”ר יובל לנדשפט מסתובב בעולם ומספר לכולם באנגלית איזו רפורמה גאונית הוא עשה, כמה ישראל חדשנית ואיזה תותח הוא,” קובע לרר.

גיא לרר (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
גיא לרר (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

למרות שלנדשפט הוא האחראי לכשלים ברפורמת הקנאביס הרפואי, בנאומיו בחו”ל הוא חוזר על כך שמדובר בהצלחה אדירה ו”שוכח” לציין את שלל הבעיות.

עוד הוא מספר לעולם באנגלית שישראל היא הראשונה שעברה תהליך במסגרתו הפך הטיפול בקנאביס לטיפול זהה לזה שבתרופות, אף על פי שאין הדבר נכון.

“ישראבלוף בהתגלמותו,” מתאר לרר את התנהלותו של מנהל היק”ר, ומכנה אותו “יזם רברבן שהשתחל לעמדה חשובה”.

לדבריו “באנגלית לנדשפט מתפאר שפיצח את נוסחת הקנאביס הרפואי, לא רק בלי אף קבלה, אלא בזמן שהסטארט-אפ שלו קורס ואלפי חולים נאנקים באנחות עבריות שאף אחד לא ידע לתרגם בכנסים היוקרתיים”.

יובל לנדשפט
“יזם רברבן” – יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי (צילום מסך: “כאן 11”)

כפי שנחשף לא אחת בעבר הכשלים ברפורמה הובילו למחסור חמור באספקה, עליית מחירים חדה ופגיעה קשה ברצף הטיפולי של החולים, לצד בעיות נוספות.

גם השבוע חזר מנהל היק”ר מסיבוב נוסף בחו”ל, כחלק מסדרת הרצאות שהוא נותן במדינות שונות בעולם בהן הוא מכריז על בשורת תכנית ה”מדיקליזציה” שיזם בישראל.

הפעם, על רקע המצב החמור אי פעם בענף, החליט לרר, העוקב אחר הנושא בתכניתו “הצינור” בערוץ 13, להקדיש כתבה שלמה על יחסי הציבור שעושה לנדשפט לעצמו ולרפורמה הכושלת.

לנדשפט מתרברב באנגלית בזמן שבישראל החולים סובלים

לצד הכתבה, שנצפתה כבר על ידי קרוב ל-200,000 עוקבים בפייסבוק, פירסם לרר ציוצים נוקבים ואישיים נגד לנדשפט, שמסרב לאורך תקופה לספק תשובות לשאלות.

הכתבה זכתה כאמור למאות אלפי צפיות והעורכת, מאיה נהור, אף דאגה לצרף לסרטון כתוביות באנגלית למען יצפו בו גם בחו”ל. בשעות אלו נשלח הסרטון לגורמים בענף הקנאביס בחו”ל.

מלבד שורת הכשלים ברפורמה נחשפה לפני כשנתיים הברחה לא חוקית של מזוודת קנאביס שאישר לנדשפט בניגוד לנהלים. כמו כן לאחרונה נחשפו שקריו של מנהל היק”ר גם לתקשורת הישראלית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר