גזרות הקנאביס הרפואי: ליצמן יופיע בפני ועדת הבריאות

שלל הגזרות החדשות שהטיל משרד הבריאות על מטופלי הקנאביס הרפואי יעלו בשבוע הבא לדיון חירום בועדת הבריאות של הכנסת בהשתתפות סגן השר ליצמן. בין הבעיות עליית מחירים, פסילת זנים, הגבלת כמויות הקנאביס ברישיון, גריסת תפרחות ועוד. “מזמינים את המטופלים להשתתף,” אומרים בעמותה.

מטופלי הקנאביס הרפואי עשויים לקבל תשובות לפחות לחלק משלל הבעיות שנוצרו ברפורמת הקנאביס הרפואי של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ומנהל היק”ר יובל לנדשפט.

במסגרת הרפורמה החל לאחרונה פיילוט של משרד הבריאות עם חברת בתי המרקחת ‘סופר פארם’, במהלכו נחשפו לראשונה במגזין קנאביס חלק מן הגזרות החדשות שהיא תכלול.

בין השאר החליט משרד הבריאות לבטל לחלוטין את החלוקה של קנאביס רפואי לפי זנים, להעלות את מחירי הטיפול במאות אחוזים, לגרוס תפרחות ולערבבן – כל זאת ללא גיבוי מחקרי מתאים.

עוד נקבע להגביל את כמויות הרישיון ל-60 גרם קנאביס מקסימום, ולאחרונה החלה גם הדחה והגבלה של רופאים שחרגו מנהלים אלו.

אחרי התעלמות ארוכה ולא מוסברת של ועדת הבריאות, האחראית על הנושא, נקבע לשבוע הבא דיון חירום בו ישתתפו גם סגן השר יעקב ליצמן, מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנהל היק”ר יובל לנדשפט.

לדיון, שיערך ב-4.6 (ב’) בשעה 12:30 בחדר ועדת הבריאות בכנסת, זומנו גם נציגי כלל משרדי הממשלה וכן נציגי חברות הקנאביס הרפואי, לצד עמותות ופעילים בתחום.

מעמותת הקנאביס הרפואי מבקשים מהמטופלים להגיע לדיון ולהביע את עמדתם בשלל נושאים אלו: “העמותה קוראת לכל המטופלים הרוצים להשמיע קולם וחששותיהם מפני הרפורמה לפנות בכתב אל ועדת הבריאות בהקדם ולהתלונן – ובמידת האפשר כמובן שלהגיע ולהשתתף,” נמסר.

על המעוניינים להשתתף בועדה יש לפנות להרשמה בטלפון 026408067/8/9.

חדשות