חשש בליכוד: ארדן יוביל לאובדן השלטון

גורמים ותיקים בליכוד מדווחים על חשש במפלגה מפני אובדן של 2 עד 3 מנדטים בבחירות הבאות לאור חוסר הפופולריות של גלעד ארדן ואורן חזן בציבור. “הנפגעים הראשונים מההפללה הם לא מצביעי מרצ מתל אביב אלא תושבי הפריפריה, מצביעי ליכוד,” הם אומרים, “זה מרגיש כמו קמפיין להברחת קולות הימין.”

האם התנגדותם של גלעד ארדן ואורן חזן לאי הפללה תביא לאובדן שלטונו של ראש הממשלה נתניהו? כלל לא בטוח. אבל זהו התסריט הרע ממנו חוששים גורמים ותיקים בליכוד עמם שוחחנו, שרואים את ההד הציבורי האדיר ואת התגובות הרבות כלפי שניים מהמייצגים הבולטים ביותר של המפלגה.

אורן חזן גלעד ארדן
אורן חזן וגלעד ארדן: שני המתנגדים הבולטים בליכוד לאי הפללת צרכני הקנאביס: “עלולים להוביל לאובדן השלטון”

“ארדן נשאר המתנגד האחרון לנושא שזוכה היום לתמיכה ציבורית רחבה מאוד,” סיפרו למגזין גורמים ותיקים במפלגת הליכוד. “בחודשים האחרונים עולה חשש כי התנגדותו – שבאה בניגוד למתרחש בעולם ובניגוד לעמדות הציבור – עלולה להוביל לאובדן 2-3 מנדטים לליכוד, שעשויים להיות מכריעים.”

“הנפגעים מהפללה הם מצביעי ליכוד”

ואכן לאור ההודעה הדרמטית של הרשות למלחמה בסמים, שלראשונה המליצה לאמץ מודל של אי ההפללה, נותר ארדן לבדו. “אנחנו מקבלים המון פניות מחברי ליכוד ובכלל בנושא זה,” הם אומרים, “העקשנות המיותרת של ארדן עוד עלולה להסתיים באובדן השלטון. אף אחד לא רוצה שהוא או הילד הבגיר שלו ייעצר בגלל שהחזיק בג’וינט.”

“ארדן הצליח תוך פחות משנתיים להפוך את עצמו לאחד מחברי הכנסת השנואים ביותר בגלל הסיפור הזה,” הוסיפו. “הוא לא מבין שהנפגעים הראשונים מהפללה של צרכני קנאביס הם לא מצביעי מרצ מתל אביב אלא תושבי הפריפריה, איפה שמצביעים לנתניהו ולליכוד.”

אל התנגדותו של ארדן הצטרף השבוע ח”כ אורן חזן, שגם הוא ספג מיד המוני תגובות-נגד חריפות, בין השאר גם בעקבות ראיון מוזר שנתן לגיא לרר בתכנית מיוחדת שהקדיש ‘הצינור’ לנושא במסגרת שבוע המאבק בעד הקנאביס.

אתמול הצטרפה למחנה התמיכה בארדן גם עורכת העיתון ג’רוזלם פוסט קרולין גליק, שכינתה את תומכי הלגליזציה ‘מאוסים’ והתעקשה שקנאביס הוא סם מסוכן מאוד. היא צירפה קישור מהצהובון הבריטי ‘דיילי-מייל’ וטענה ש”קנאביס הורס עשרות מליוני משפחות ומליוני בני אדם”.

“הקמפיין להברחת מצביעי ימין”

הפרסומים אודות אמירות אלו זכו לתשומת לב רבה ברשת, שגם בה נראה שיש החוששים מפגיעה במפלגה. “אני קורא לך ולאורן חזן להפסיק עם הקמפיין להברחת מצביעי ימין,” כתב אחד הגולשים בתגובה לסטטוס. “אתם עושים נזק חמור לטעמי וראוי שלפני שאתם קופצים תבחנו את העניין לגופו”.

כמעט כל התגובות לפוסט של גליק היו של אנשים שהופתעו מאמירותיה של מי שתפסו ממנה אדם חכם ורציני, והתחושה הכללית בקרב חלקים בליכוד כך נראה, היא שהצהרות נגד אי הפללה, שאינן מגובות בממצאים מדעיים ונחשבות שמרניות במיוחד ומנוגדות לתפיסת העולם המערבי המתקדם, אינן תורמות לפופולריות של המפלגה.

חשש זה של הפעילים במפלגה אינו נובע דווקא מאובדן המנדטים לשמאל, אלא למפלגת הימין ‘הבית היהודי’, שם נמצאת איילת שקד, תומכת ותיקה באי ההפללה ומי שגם קידמה בפועל הצעת חוק משלה בנושא וגם לצד הח”כ לשעבר ינון מגל – ועוד בתפקידה כיו”ר ועדת השרים לענייני חקיקה.

ראו גם:
“ניפגש בפריימריז”: תומכי קנאביס מתפקדים לליכוד
גבי גזית על ארדן: “ילד קטן עם אגו”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר