גונזו: זני הקנאביס המקוריים של כותב ‘פחד ותיעוב בלאס וגאס’

אלמנתו של האנטר ס. תומפסון, האיש שהמציא את סגנון ‘עיתונות גונזו’ ומי שכתב את סרט הקאלט ‘פחד ותיעוב בלאס וגאס’, שמרה את הסטאש של בעלה במשך שנים אחרי שמת. כעת היא מתכננת לשבט את הקנאביס שלו ולייצר 6 זנים שיימכרו תחת מותג ‘גונזו’.

הסרט ‘פחד ותיעוב בלאס וגאס’ שהושק בשנת 1998 בכיכובו של ג’וני דפ, הוא כנראה הסרט המזוהה ביותר עם תרבות הסמים והפסיכדליה. הוא מבוסס על ספר שכתב 27 שנים קודם לכן האנטר ס. תומפסון, האיש שהמציא את סגנון עיתונות ה’גונזו’ (ניו-ג’ורנליזם) בה הכותב מסקר את הסיפור באופן סובייקטיבי ומנקודת מבט ביקורתית לרוב, ואף מתערב ומשפיע על המתרחש באירוע.

תומפסון היה חובב מושבע של סוגי סמים שונים ובקטע מהסרט המפורסם אף הביע ביקורת חריפה על ארגוני המלחמה בסמים השמרניים אשר אינם מבינים דבר בנושא עליו הם אמונים, צפו:

תומפסון הלך לעולמו בשנת 2005 לאחר התאבדות ביריית כדור לראשו וכעבור חצי שנה, בטקס פרטי, נורה אפרו מתותח – מראש מגדל שגובהו 46 מטרים (פרי תכנונם של תומפסון וידידו המאייר הבריטי ראלף סטדמן), לצלילי שירו של בוב דילן “Mr. Tambourine Man” – ביחד עם זיקוקין די-נור בצבעי אדום, לבן, כחול וירוק.

כעת אלמנתו, אניטה, מנסה להחזיר עטרה ליושנה ופועלת להשקת מותג קנאביס חדש בשם ‘גונזו’, שיכלול שיבוט של 6 זני הקנאביס המקוריים מהם נהנה בעלה בחייו ואותם היא שמרה מאז שמת.

האנטר ס. תומפסון
האנטר ס. תומפסון: כותב ‘פחד ותיעוב בלאס וגאס’ וממציא עיתונות ‘גונזו’

“מצאתי שיטה למיצוי ה-DNA של המריחואנה והחשיש האישיים של האנטר, זנים מקוריים שאני שומרת מזה 12-15 שנים,” כתבה אניטה בפוסט שפרסמה בפייסבוק. “אני בתהליך ייצור של הזנים עבור אלו שירצו להנות מהזנים האותנטיים מהם נהנה בעלי.”

כניסתה של אניטה אל עסקי הקנאביס היא חלק ממאמץ רחב יותר שלה לשמר את מורשתו של בעלה האנטר. בין השאר היא קיבלה לאחרונה בעלות על 42 הדונם של ‘חוות הינשופים’ (Owl Ranch) של בעלה בקולורדו ומתכננת להפוך את המקום למוזיאון לזכרו.

אניטה תומפסון - אשתו של האנטר
אניטה תומפסון – אשתו של האנטר, ב’חוות הינשופים’ שלהם

“אני בעלת הבית, החווה והלוגו [של גונזו],” סיפרה לעיתון המקומי ‘אספן טיימס‘. “עכשיו אני יכולה להגן על כל זה, כפי שהגנתי עד היום אבל עכשיו עם יכולות ניהול נרחבות.”

האנטר אהב כאמור כמעט את כל סוגי הסמים המוכרים, אך הקנאביס היה בהחלט אחד המועדפים עליו. “תמיד אהבתי מריחואנה,” אמר בעבר. “זה היה מקור לאושר ושלווה עבורי במשך שנים ארוכות ואני עדיין מאמין כמוצר בסיסי לחיים, יחד עם בירה וקרח וענבים, ומיליוני אמריקנים מסכימים איתי.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר