טוען...

ג’ון קנדי עישן מריחואנה רפואית בזמן היותו נשיא

על פי ביוגרפיה של הוושינגטון פוסט מ-2006: הנשיא המנוח השתמש לעיתים קרובות בקנאביס כדי להקל על תסמיני “מחלת האדיסון” ממנה סבל. “תדמייני לעצמך שהרוסים יעשו משהו עכשיו,” הוא אמר לפילגש שלו לאחר שעישן שלושה ג’וינטים.

ג’ון קנדי היה אחד הנשיאים הכי אהובים בהיסטוריה של ארה”ב, גם בעת כהונתו וגם לאחר מותו. במהלך כהונתו כנשיא, קנדי סבל ממחלת כליות נדירה בשם “מחלת אדיסון”, ומכאבי גב חמורים. בעקבות בריאותו המידרדרת, הנשיא השתמש במגוון רחב של תרופות נרקוטיות כבדות וסבל מהתמכרות קשה.

בביוגרפיה, סיפר הסופר ג’ים טרויט, שהיה מיודד עם הפילגש של הנשיא, מארי מאייר, על חווית העישון שלה עם הנשיא: “בערב של ה-16 ביולי, 1962, ג’ון קנדי ומארי מאייר עישנו מריחואנה ביחד. הנשיא עישן שלושה מתוך 6 הג’וינטים שמארי הביאה לו. בהתחלה הוא לא חש שום השפעה. לאחר מכן הוא סגר את עיניו, וסירב לג’ונט רביעי. ‘תדמייני לעצמך שהרוסים יעשו משהו עכשיו’, הוא אמר.”

אילו האמריקאים באותה תקופה, תקופת הפראנויה של המלחמה הקרה והפחד מפני תקיפה גרעינית של הסובייטים, היו מדמיינים את הנשיא שלהם מעשן מריחואנה בחמ”ל – הם היו כנראה מזדעזעים.

אך למען האמת, זה כנראה היה לטובתו – השימוש המוגזם של קנדי בתרופות מרשם הוביל להתמכרות קשה במיוחד ולסיבוכים בריאותיים:

הנשיא השתמש בסטרואידים עבור “מחלת אדיסון”, במשככי הכאבים האופייאטים מת’אדון ודמרול עבור כאבי הגב שלו, בריטלין כדי לקבל מרץ, בנוגדי עוויתות עבור הקוליטיס שלו, ב-Librum ו-Meprobamate עבור חרדה, בברביטוראטים (“הזאב מוול סטריט”) עבור שינה, בהורמונים עבור בלוטת התריס, ועוד. לאחרונה התגלה כי הנשיא השתמש לעיתים גם במת’אמפטמין, ואף סבל מהתקף פסיכוטי בעקבות מנת יתר.

חולים רבים ב”מחלת אדיסון” אומרים כי השימוש בקנאביס מקל על הסימפטומים של המחלה, שכוללים בין היתר כאבי בטן, חולשה, הקאות, שינויים התנהגותיים וחוסר איזון הורמונאלי. לכן, אם השימוש בקנאביס גרם לנשיא להשתמש פחות בתרופות מרשם – הרי זה לטובה. בכל אופן, לא נראה כי בעיות הסמים של הנשיא פגעו בתפקודו בתקופה הקריטית במיוחד שבה כיהן.

ראו עוד:
בארי אובמה וכנופיית הצ’ום – על הרגלי העישון של נשיא ארצות הברית
משטרת ניו יורק הודיעה: “לא נעצור צרכני מריחואנה”
כוכב הפרסומת ללגליזציה באורוגון – שוטר לשעבר

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר