ג’וינט תמורת זריקה: כך מעודדים בוושינגטון את האזרחים להתחסן

וושינגטון הודיעה רשמית על מבצע "ג'וינטים תמורת חיסונים" במסגרתו המדינה מתירה לחנויות קנאביס להציע ג'וינטים בחינם למי שיקבל חיסון נגד קורונה, זאת במטרה להגביר את קצב המתחסנים שמאט לאחרונה

תארו לעצמכם שאתם מגיעים לקבל את חיסון הקורונה, ואחרי הזריקה, במקום חיוך מריר ואולי איזו בדיחה עבשה, האחות המחסנת שולפת ג’וינט ומעניקה לכם אותו במתנה, רק כי באתם להתחסן. אמריקה, לא ככה?

השבוע מתברר שזו באמת אמריקה, או לפחות מדינת וושינגטון, שכדי להתמודד עם ההאטה בקצב החיסונים החליטה על דרכים יצירתיות במיוחד לעודד את הציבור להגיע לקבל את הזריקה נגד קורונה.

מועצת המשקאות והקנאביס (LCB) של מדינת וושינגטון הודיעה השבוע על מבצע “ג’וינט תמורת חיסון” (“Joints for Jabs”), שיימשך עד ה-12 ביולי. המבצע נערך בהשתתפות חברות קנאביס ומטרתו להגיע למצב שבו לפחות 70 אחוזים מהתושבים המבוגרים במדינה יקבלו את החיסון, כאשר נכון להיום עומד מספר המתחסנים שקיבלו לפחות את המנה הראשונה על 51.1 אחוזים בלבד.

המבצע החדש, בו כל בני ובנות ה-21 ומעלה שיתחסנו יקבלו ג’וינט במתנה, הוא המשך של המאמצים שעושה מועצת המדינה בוושינגטון כדי לעודד אנשים להתחסן וכדי לתמוך בתושבים בזמן המגפה. כך, למשל, סיפקה המדינה קצבאות רבות לבעלי רישיון לממכר אלכוהול וקנאביס והגדירה אותם כעובדים חיוניים, במטרה לתמוך בעסקים בתקופת ההגבלות. 

במסגרת מבצע אחר הודיע השבוע מפעל הפיס בוושינגטון על הזוכה בהגרלה הראשונה מתוך חמש הגרלות שנערכות בימים אלה בין המתחסנים. במסגרת ההגרלות, ארבעת הזוכים הראשונים יקבלו פרס בשווי 250 אלף דולר, ואילו האחרון יזכה בלא פחות ממיליון.

בנוסף, הקמפיין כולל גם חלוקת תמריצים בשווי מיליון דולר לסטודנטים בצורת לימודים בחינם ומלגות אחרות, ומשרד הבריאות הממלכתי מגריל 500 אלף דולר בכרטיסי מתנה למתחסנים החדשים. 

גם במדינות אחרות בארה”ב מנסים לעודד אנשים להתחסן באמצעות “תמריצי” קנאביס. במרפאה באריזונה, למשל, ערכו מבצע בשם “Snax for Vaxx” שבו חילקו ג’וינטים וסוכריות גומי עם קנאביס למתחסנים שהגיעו למקום.

המאמצים היצירתיים בוושינגטון ובמדינות נוספות לעודד חיסונים מגיעים כאמור בעקבות האטה בקצב החיסונים ברחבי ארצות הברית. על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC), באמצע חודש אפריל עמד ממוצע החיסונים על 3.3 מיליון מתחסנים בשבוע, אולם בשבוע שעבר ירד המספר לפחות ממיליון.

נכון להיום, רק 51.6 אחוזים מתושביה המבוגרים של ארה”ב קיבלו לפחות את המנה הראשונה של החיסון, כאשר השאיפה המוצהרת של הנשיא ביידן היא להגיע ל-70 אחוזים של מתחסנים עד יום העצמאות של המדינה, ה-4 ביולי. 

ביידן הודיע ​​על “מאמץ לאומי” בנושא החיסונים, הכולל תוכניות לגיוס 1,000 מספרות ומכוני סלון בכדי לספק בהן חיסונים – רעיון שזכה לביקורות שכן הוא מכוון בעיקר לאוכלוסייה השחורה במדינה.

אלמנטים אחרים בקמפיין כוללים בייביסיטר בחינם לילדים להורים שרוצים להתחסן, בתי מרקחת פתוחים במשך 24 שעות בימי שישי ושותפות עם ראשי ערים במעין “תחרות” שמטרתה לקבוע איזו עיר תצליח להגדיל את שיעור החיסונים בה הכי מהר.

גם ליגות הספורט המקצועניות הכדורסל, בייסבול והוקי קרח (NBA, MLB ו-NHL) מתכננות להציע חיסונים בחינם בתחרויות שלהן, ואילו חברת הבירה “אנהאוזר-בוש” (Anheuser-Busch) הודיעה על בירה חינם למבוגרים מחוסנים מגיל 21 ומעלה ב-4 ביולי. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר