ג’וינט אחד ביום: צה”ל מתיר עישון קנאביס רפואי בכלא

אסיר בכלא צבאי המרצה עונש מאסר בגין סחר בסמים קיבל רישיון קנאביס רפואי בגלל כאב. בניגוד לשב"ס שאוסר על עישון ומתיר שימוש בשמן בלבד, צה"ל החליטו להתיר גם עישון, אך רק פעם אחת ביום

חייל שנכלא ומרצה את עונשו בכלא צבאי קיבל היתר לעשן קנאביס רפואי בין כותלי הכלא. מדובר ככל הנראה בתקדים בצבא ואף בתקדים בכלל, שכן בכלא אזרחי מאשרת רשות בתי הסוהר שימוש בשמן קנאביס רפואי בלבד.

עם זאת, יש לציין כי מבחינה פורמלית האסיר אמנם נמצא בכלא צבאי ומרצה עונש על דברים שעשה במהלך שירותו, אך מועד שחרורו כבר חלף ולמעשה הוא תחת הגדרת “אזרח”.

על פי דיווח של כתב Ynet יואב זיתון, החייל קיבל רישיון קנאביס רפואי עקב כאבים כרוניים מתאונת דרכים שעבר.

תנאי השימוש שקבע צה”ל: החייל-לשעבר רשאי לעשן פעם ביום, תחת פיקוח, בשטח פתוח בין כותלי המתקן ובידיעת הכלואים האחרים. על הדלקת הג’וינט ומסירתו לכלוא אחראי גורם בבית הכלא הצבאי.

עוד דווח כי הכלוא, סמל ז’, שירת כתומך לחימה באוגדת איו”ש וזכה שם לשבחי מפקדיו, עד שהורשע בסחר בסמים ונשלח לשנה וחודשיים מאסר בפועל. הוא גם נדרש לשלם קנס של 15 אלף שקלים ורישיונות הנהיגה שלו נשללו לשנה.

מדובר צה”ל נמסר בתגובה: “צה”ל ובסיסי הכליאה הצבאיים מעניקים לחיילים ולכלואים את כלל הזכויות המגיעות להם ובהן כלל הזכויות הרפואיות. כל צורך וטיפול רפואי ייענה בהתאם”. גורמים צבאים מסרו לווינט כי “מדובר בפרקטיקת טיפול המאושרת במדינת ישראל ואושרה גם על ידי גורמי הרפואה בצה”ל”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר