מגלגל...

גוגל הודיעה על חסימת אפליקציות למכירת קנאביס

אחרי פייסבוק, גם גוגל מחליטה לאסור על מכירות קנאביס בפלטפורמה שלה, ותשים סוף לאפליקציות להזמנת משלוחי קנאביס שצברו תאוצה במדינות ארה"ב בהן הוא חוקי.

אחרי שפייסבוק החליטה בשבוע שעבר שלא לאפשר מכירת קנאביס בפלטפורמה שלה, נוקטת כעת חברת גוגל לראשונה בצעד דומה.

ענקית האינטרנט הודיעה כי היא אוסרת על הופעת אפליקציות המאפשרות רכישת קנאביס בחנות האפליקציות שלה Google Play, גם במדינות בהן קנאביס חוקי. לבעלי האפליקציות ניתנו 30 יום להסיר את פונקציית המכירה שלהן לפני שייסגרו.

מדובר בעיקר באפליקציות להזמנת קנאביס במשלוחים כמו Weedmaps ו-Eaze שהפכו בזמן האחרון ללהיט במדינות ארה”ב שעשו לגליזציה. אפליקציות אלו מאפשרות למצוא את חנויות הקנאביס הקרובות ולהזמין משלוחי קנאביס עד הבית מהפלאפון בלחיצת כפתור.

ההכרזה על הנהלים החדשים של גוגל הגיעה בסוף השבוע (29.5), בדיוק באותו יום בו גוגל הכריזה כי היא מתכוונת להפוך את חנות האפליקציות שלה לבטוחה יותר עבור ילדים. ככל הנראה לא מדובר בצירוף מקרים.

התוספת החדשה ברשימת החוקים של חנות האפליקציות של גוגל אוסרת על “אפליקציות שמסייעות למכירת מריחואנה או מוצרי מריחואנה, ללא קשר לחוקיותה”.

לאחר מכן מצויינות כמה דוגמאות לאפליקציות המפרות את החוק החדש:

  • “אפליקציות המאפשרות למשתמשים להזמין קנאביס דרך פונקציית ‘עגלת קניות'”
  • “אפליקציות המסייעות למשתמשים להזמין משלוחים או איסופים של קנאביס”.
  • “אפליקציות המסייעות למכירת מוצרים אשר מכילים THC”.
האיסור החדש של גוגל על אפליקציות למכירת קנאביס
האיסור החדש של גוגל על אפליקציות למכירת קנאביס

למרות החוקים הנוקשים עולה מהתגובה של גוגל כי היא דווקא מנסה להגיע לפשרה עם אפליקציות הקנאביס, במסגרתה הן תפסקנה לאפשר רכישת קנאביס דרך האפליקציה אך תוכלנה להמשיך להפנות את המשתמשים אל חנויות הקנאביס הקרובות אליהם, שם ניתן יהיה לבצע הזמנה.

“אפליקציות אלו רק צריכות להסיר את פונקציית ה’עגלה’ שמאפשרת לרכוש ישירות דרך האפליקציה כדי לעמוד בכללים החדשים,” הסביר דובר חברת גוגל.

אפליקציית Weedmaps שבעיקר מפנה משתמשים אל החנויות עצמן ורק לאחרונה הוסיפה אופציה למשלוחים כנראה תבטל את האופציה החדשה ותישאר בחנות האפליקציות. אפליקציית Eaze, שמציעה רק משלוחים עד הבית, תצטרך להמציא את עצמה מחדש או להסתפק בכך שהיא עדיין מותרת בחנות האפליקציות של Apple.

“אפליקציית Eaze מקשרת בין משתמשים בוגרים למוכרי קנאביס מורשים וחוקיים בלבד”, אמרה אליזבת אשפורד, מנהלת בכירה בחברה. “ההחלטה של גוגל היא תפנית מאכזבת אשר רק מסייעת לשוק השחור לשגשג, אך אנו בטוחים כי גם גוגל וגם פייסבוק יעשו בסופו של דבר את הדבר הנכון ויאפשרו לחברות קנאביס חוקיות לעשות עסקים בפלטפורמות שלהן”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר