מגלגל...
x

גואם אישרה לגליזציה: עד 28 גרם ו-6 שתילים לשימוש עצמי

מושלת 'גואם', אי טרופי יפהפה שהוא חלק מארה"ב ומוקד תיירות מרכזי, אישרה הסדרה של שוק קנאביס חוקי למטרות פנאי. גואם היא הטריטוריה ה-13 בארה"ב שמאשרת לגליזציה והשלישית שעושה זאת בהחלטת מושל ללא משאל עם.

אחרי שלגליזציה של קנאביס כבר אושרה באיי מריאנה הצפוניים, גם גואם, האי הדרומי והגדול בקבוצת איי מריאנה, עושה זאת.

המושלת לו לאון גוררו (Lou Leon Guerrero) חתמה ביום חמישי (4.4) על הצעת החוק ללגליזציה, שבוע לאחר שזאת עברה בהצבעה בבית המחוקקים ברוב דחוק של 8 תומכים מול 7 מתנגדים.

החוק החדש מתיר למבוגרים מעל גיל 21 להחזיק עד 28 גרם קנאביס ולגדל עד 6 צמחים, ובכך הופך את גואם לטריטוריה ה-13 בארה”ב שמאשרת לגליזציה של קנאביס והשלישית שעושה זאת ללא משאל עם (אחרי ורמונט ואיי מריאנה הצפוניים).

“אנחנו מוכרחים רגולציה על הסם הבלתי חוקי הנפוץ ביותר בחברה”, אמרה המושלת. “אנחנו מוכרחים לשלוט בו, לפקח על השימוש בו וההשלכות שלו, לנצל את התועלת הרפואית שלו ולאפשר לתושבים שלנו לחיות בסביבה בטוחה יותר”, הוסיפה.

החוק החדש עדיין מתיר למעסיקים לאסור על עובדיהם לצרוך קנאביס, ולפטר אותם על סמך תוצאה חיובית של THC בבדיקת שתן.

מכירות הקנאביס החוקיות לא יחלו עד שיאושרו התקנות עבור הנפקת רישיונות לחנויות קנאביס, ולועדה הממונה על התקנות יש מעתה שנה לעשות זאת, כך לפי נוסח החוק שאושר.

גואם הוא אי טרופי באוקיינוס השקט שנמצא תחת שליטה אמריקאית ונחשב לחלק מארצות הברית למרות שהוא קרוב יותר גאוגרפית לאסיה. האי משתרע על שטח של 544 קמ”ר עם אוכלוסייה של 168 אלף תושבים.

הכלכלה של גואם מבוססת בעיקר על תעשיית התיירות בזכות החופים עוצרי הנשימה והעולם התת-ימי המרהיב שלה שמושך צוללנים מרחבי העולם. גואם אישרה קנאביס רפואי ב-2014.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר