ג'ב בוש: "תומך בדה קרימינליזציה של קנאביס"

נושא הקנאביס והלגליזציה תופס מקום מרכזי במערכת הבחירות התוססת בארה"ב ואחרי ששני מועמדים מובילים – הילרי קלינטון וברני סנדרס – כבר הצהירו כי תומכים בשינוי החוק הקיים, מצטרף כעת גם ג'ב בוש לקריאה להפסקת רדיפת והפללת צרכני הקנאביס בארה"ב.

בימים אלו עסוקה ארה"ב במערכת בחירות מרתקת במסגרתה מתחרים מועמדים בשתי המפלגות הגדולות על תפקיד הובלת המפלגה לבחירות לנשיאות שייערכו בסוף שנת 2016.

ג'ב בוש, המפלגה הרפובליקנית
ג'ב בוש: תומך בדה קרימינליזציה, מתנגד ללגליזציה

ג'ב בוש, אחיו של הנשיא הקודם ג'ורג' בוש ומתחרה על הובלת המפלגה הרפובליקנית להתמודדות על נשיאות ארה"ב, הודיע בראיון לרדיו WBZ בארה"ב כי הוא תומך בדה קרימינליזציה (אי הפללה) של מריחואנה. "זה דבר אחד לומר שאנחנו תומכים בדה קרימינליזציה של מריחואנה, אני תומך בכך."

עם זאת בוש לא חושב שקנאביס צריך להיות חוקי ונגיש למכירה בחנויות והצהיר כי הוא מתנגד ללגליזציה, זאת בגלל שקנאביס לטענתו הוא "סם מעבר" לסמים קשים יותר. "מריחואנה היא סם-שער בדיוק כפי שאופיאטים הם סמי-שער," אמר, "ברור שכן, כל מחקר מראה זאת."

הילרי קלינטון, מועמדת המפלגה הדמוקרטית, הצהירה כי היא תומכת בהסרת הקנאביס מהגדרתו בחוקה כ"סם מסוכן ללא תועלת רפואית" ולהקלה על הצרכנים. גם לגבי התרת גידול המפ הצהירה קלינטון כי "מדובר ביבול חקלאי, ואין סיבה לאסרו".

אחד המועמדים במפלגה הרפובליקנית, ברני סנדרס, אף הלך רחוק יותר. סנדרס לא רק הצהיר על תמיכה מלאה בלגליזציה של מריחואנה "כמו טבק", אלא אף הגיש הצעת חוק תקדימית וראשונה מסוגה ללגליזציה מלאה של קנאביס ברמת הממשל הפדרלי של ארה"ב.

דונלד טראמפ, מועמד נוסף של המפלגה הרפובליקנית, אמר כי לעמדתו רשאית כל מדינה בארה"ב (State) לאשר לגליזציה של מריחואנה אם בכך חפצים האזרחים – בדיוק כפי שנעשה בוושינגטון, קולורדו, אלסקה ואורגון.

ראו עוד:
מה זה בעצם 'דה קרימינליזציה'?
עושים סדר: לגליזציה, דה-קרימינליזציה או קנאביס רפואי?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט