רשת גבעול מתרחבת, רמון פורש מקנאביס, קנאשור צונחת ב-15%

שר המשפטים לשעבר שוב עוזב את חברת הקנאביס שלו, שיח לא מגלה בכמה היא מכרה את אחזקותיה בחברת קאן10, מניית קנאשור צונחת ב-15% בגלל גיוס שהכעיס את המשקיעים, קנדוק וגבעול פותחות עוד חנויות ממכר, וחדשות נוספות מהשבוע בסקטור הקנאביס בבורסה.

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: למה חיים רמון עזב שוב את חברת הקנאביס שלו, לאן מתרחבת רשת בתי המרקחת ‘גבעול’ (Givol), למה שיח מסתירה מחירים בעסקה ומי זאת פלנטארק ביו, מדוע מדיוי שווה השבוע פי 2 יותר מבשבוע שעבר, כמה כסף גייסה קנאשור ומה זה עשה למניה שלה והפטנט החדש של חברת קנאדורף ועוד…

מדיוי – זינוק בערך ללא סיבה נראית לעין

בשבוע האחרון המניה של חברת ‘מדיוי‘ (Medivie) – שהייתה מתחת לרדאר של שוק ההון ושכתבנו עליה מספר פעמים בסקירות האחרונות – זינקה בכ-120% והגיעה משער של 572 אגורות למניה לשער של 1,250 אגורות. מדיוי, בראשות מנחם כהן, היא השולטת בחוות הקנאביס “חוה” שבערבה, אך החברה לא דיווחה שום פרט על עדכון בעסקיה, לא עדכנה ברווחים חדשים או בתכניות לעתיד ולמרות זאת עלתה מדי יום בחדות.

רבים תהו מדוע וכיצד, ובכן – לא באמת ידוע אבל יכולות להיות לכך מספר סיבות; האחת, משקיעים שמתלהבים מהשווי של החברה שעד לפני הזינוק השבוע היה הנמוך ביותר מבין כל החברות בסקטור (כיום החברה בעלת השווי הנמוך ביותר הינה ‘וונטייז’). אפשרות שניה היא שמדובר בדבר ידוע הנקרא “ראלי תחילת שנה”, או “ינואר ירוק”. אלו מושגים המתארים תופעה קבועה בשוק ההון המאפיינת חברות קטנות שמזנקות בתחילת השנה. לעתים מקרים של עלייה לא מוסברת בשווי מניות נגרמת ממידע פנים שדולף, אך עד כה אין שום ראיה לכך במקרה של מדיוי.

קנדוק אינטרקיור – רוכשת עוד בתי מרקחת לרשת “גבעול”

חברת ‘קנדוק‘ (Canndoc) הנסחרת במניית ‘אינטרקיור’ (Intercure) מדווחת כי באמצעות חברה-נכדה שלה בשם ‘כאן עולם’ (Canolam), המחזיקה איתה בבעלות משותפת על רשת בתי המרקחת ‘גבעול‘ (Givol) שהוקמה לצורך ניפוק קנאביס ובעלת שני סניפים בתל אביב ובחיפה ושני סניפים עתידיים בבאר שבע וירושלים, התקשרה החברה בהסכמים לרכישת שני בתי מרקחת נוספים: בית מרקחת ‘תל חי’ באשדוד שנחשב לאחד מבתי המרקחת המובילים בארץ בתחום הקנאביס, וכן את בית מרקחת ‘תמר’ בהרצליה שצפוי לקבל בעתיד רישיון ניפוק קנאביס גם כן.

החברה לא חשפה את מחיר הרכישה וטענה כי מדובר בסכומים שאינם מהותיים עבורה. הסכמים אלה הופכים את ‘גבעול’ למי שעתידה להיות שחקנית מפתח בתחום מכירת קנאביס רפואי ובהמשך כנראה גם כמן רשת “קופישופס” ביום שלאחר הסדרת השוק גם למטרות פנאי. ‘קנדוק’, לאחר שהפכה לחברה הרווחית ביותר בישראל בעקבות יבוא-שיא שביצעה בשנת 2020, צפויה להפוך בכך גם למעצמת מכירות מקומית.

וונטייז – חיים רמון התפטר

חברת וונטייז (Vonetize), שהשבוע הפכה רשמית לחברה בעלת השווי שוק הנמוך ביותר בסקטור (26.7 מיליון שקל) דיווחה כי יושב ראש הדירקטוריון, שר המשפטים לשעבר חיים רמון, התפטר, וזאת פחות מחצי שנה לאחר שהצטרף לחברה ויצא בהצהרות גרנדיוזיות. לדבריו עזב בגלל “סיבות אישיות” אם כי זו כבר החברה השנייה בתחום הקנאביס שרמון מצטרף אליה ואז עוזב אותה אחרי שעשה את אותו “תרגיל” עם חברת ‘אסיף 420’ שנעלמה בינתיים מפעילות, כך שלא לגמרי ברורה ההתנהלות של האיש.

חברת וונטייז נכנסה לבורסה דרך הסדר חוב שבוצע בחברה שקרסה. וונטייז תכננה להתמזג עם חברה אמריקאית בתחום הקנאביס ששמה ‘אספן’ (Aspen), אך כעת העניין מתעכב בגלל קשיים רגולטוריים מצד הרשויות בקולורדו הקובעות כי יחיד או חברה שאינם אמריקאים לא יכולים להחזיק ברישיונות לעסק בתחום הקנאביס במדינה. בבעלות אספן שתי חוות לגידול אינדור באזור דנבר שבקולורדו וכן חנות למכירת קנאביס רפואי וקנאביס לצרכי פנאי הממוקמת ליד שדה תעופה מרכזי בבירת המדינה.

קנאשור – הנפקת מניות בכ-9.9 מיליון שקל ודיווח מכירות לרבעון III

חברת ‘קנאשור‘ (Cannassure) דיווחה על גיוס של 9.9 מיליון שקל שביצעה בתמורה למניות ואופציות של החברה. בשוק נשמעו תרעומות רבות על הגיוס של קנאשור, שאינו הראשון שהחברה מבצעת. הכעס נובע מכך שאין זו הנפקה ראשונה של החברה וגורמים בשוק ציפו שהיא תתייצב בשורת הרווח ולא תהיה זקוקה לעוד מזומנים. בנוסף הכעס של השוק נבע מההנחה שהחברה נתנה בהנפקה – דבר שהוריד את מחיר המניה ב-13.2% ביום ההנפקה וב-15% נכון למועד כתיבת שורות אלו.

עם זאת, לא מדובר בהודעה שלילית במיוחד שכן הגיוס הזה היה צפוי. מעבר לכך, לפני ההנפקה בעלת השליטה בחברה, חברת סולבר, דיווחה כי היא מתכננת להשקיע בהנפקה כ-4 מיליון שקל. אף על פי שבסוף היא לא השקיעה בהנפקה (המחיר שהציעה היה נמוך ממחיר הסגירה – פרט טכני) היא כן הגישה הצעה לחברה להשקיע 4 מיליון שקל נוספים לפי המחיר של ההנפקה. 

קנאשור דיווחה עוד כי ברבעון השלישי של השנה ההכנסות שלה הסתכמו בכ-2.1 מיליון שקל אך שהיא צופה שבשנת 2021 המכירות יסתכמו בכ-34 מיליון שקל. נותר רק לחכות לדוחות של שנת 2021 ולראות האם באמת הציפיות יתממשו.

שיח מסתירה – מכרה את חלקה בחברת קאן10 אבל לא חושפת בכמה

חברת ‘שיח‘ (Seach) מציגה השבוע חוסר שקיפות משווע לאחר שדיווחה כי חתמה על הסכם למכירת כל אחזקותיה (38.2%) בחברת קאן10 (Cann10). עניין פעוט – החברה לא עדכנה בכמה היא מכרה. ניתן לנחש לבד מה הסיבה לכך שלא עידכנה, אבל, זה שאין אזכור מהו הסכום שקיבלה, אפילו לא בצורת רישום “סכום לא מהותי לחברה” כפי שנהוג, זה דבר לא הגון ואף פסול.

עוד הודיעה השבוע ‘שיח’ כי חברת ‘פלנטארק ביו’ (PlantArcBio) בה היא מחזיקה 6.9% לאחר ההנפקה, גייסה בבורסה כ-23.1 מיליון שקל וצפויה להתחיל להיסחר בימים הקרובים. פלנטארק עוסקת בפיתוח, השבחה ושיפור של תכונות של צמחים, כולל קנאביס, על ידי איתור של גנים ורכיבים ביולוגיים בעלי השפעה רלוונטית והשתלתם בצמחים. פלנטארק הוקמה בשנת 2014 על-ידי ד”ר דרור שליטין.

פנטזי נטוורק – מדווחת על הגשת פטנט של חברת קנאדורף

חברת ‘קנאדורף‘ (Cannadorf) המוחזקת בשיעור של 24% בידי החברה הציבורית ‘פנטזי נטוורק’ (Fantasy Network) דיווחה על כך שהגישה פטנט לשיטת גידול בביוריאקטור שפיתחה. לטענת החברה, השיטה שפיתחה מאפשרת לגדל יותר צמחים על כל מטר רבוע ובכך לקצור עד פי 5 יותר יבול. יש להדגיש כי פנטזי נמצאת בהליכי מיזוג עם חברת ‘ביו מילק’ (Bio Milk) העוסקת בפיתוח חלב במעבדה ובמסגרת המיזוג פנטזי צפויה למכור את כל אחזקותיה בחברת קנאדורף ולהפסיק להיות בקשר עם סקטור הקנאביס.

טוגדר – מתקנת את ההסכם עם משה יחיה מנכ”ל קנאבליס

עדכון לא ממש מהותי של ‘טוגדר‘ (Together): לאחר שרכשה בשנת 2019 את הבעלות על חברת ‘קנאבליס‘ (Cannabliss), יצרנית שמני קנאביס רפואי ותיקה שהקים וניהל משה יחיה, בתמורה ל-14 מיליון שקל (4 מיליון במזומן ו-10 מיליון במניות) ואופציות ל-3% נוספים מול עמידה ביעדים, מודיעה טוגדר כי בעקבות אי הסכמה בין הצדדים החברה חתמה על תיקון להסכם המכירה של קנאבליס במסגרתו יוחלפו חלק מהאופציות שקיבל מייסד ומנכ”ל החברה יחיה בפחות אופציות אך עם מחיר מימוש נמוך יותר. בנוסף נקבע כי הוא יקבל בונוס במידה ויסייע לחברה לעמוד במספר אבני דרך הקשורים לניסויים קליניים במחלות עור ובקרוהן.

סיכום העליות והירידות של השבוע:

 • מדיוי – 105.50%+
 • שיח מדיקל – 7.08%+
 • עמיר שיווק – 6.14%+
 • יוניבו – 6.10%+
 • אינטליקנה – 5.86%+
 • נקסטייג’ – 5.70%+
 • פארמוקן –  4.74%+
 • פנאקסיה – 2.82%+
 • תיקון עולם – קנביט – 2.57%+
 • טוגדר – 2.52%+
 • קנזון – 0.96%+
 • אינטרקיור – 1.58%-
 • סמארט אגרו – 1.67%-
 • קאנומד –  4.32%-
 • קנאשור – 15.78%-

אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר