טוען...

גבאי בנאום הבכורה בכנסת: “העולם מתקדם ללגליזציה – אנחנו נשארים מאחור”

מעולם לא הקדיש ח"כ טרי חלק מנאום הבכורה שלו במליאת הכנסת ללגליזציה של קנאביס בישראל, אך כך עשה לראשונה אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה: "מכריחים את הצעירים לחיות כעבריינים - אני מתכוון לעסוק בזה".

את חלק מנאום הבכורה שלו כחבר כנסת בישראל הקדיש ח”כ אבי גבאי גם לקריאה להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל, מה שאף ח”כ לא עשה קודם לכן בעבר.

“כל העולם מתקדם ללגליזציה של קנאביס ואת הצעירים שלנו אנחנו משאירים מאחור ומכריחים אותם לחיות חיים עברייניים,” אמר (דקה 16:30 בנאום):

בכך ממשיך גבאי בהבעת תמיכה פומבית ובלתי מסוייגת בלגליזציה של קנאביס בישראל, כפי שעשה לפני כשנתיים עת נבחר כיו”ר ‘העבודה’, וכן במהלך קמפיין הבחירות כשהכניס סעיף זה לראשונה למצע המפלגה.

עיקר נאומו הוקדש לצעירי ישראל שלדבריו הם הקבוצה היחידה לה אין ייצוג ראוי בכנסות ובממשלות ישראל לדורותיה.

“יש קבוצה אחת שלא יוצגה בכנסות הקודמות וגם לא בממשלה, ולא סופרים את האינטרסים שלהם,” אמר. “הצעירים והצעירות, אלה שנושאים בעול, שמשלמים את מחיר ההצלחה של המדינה בהיבט הכלכלי, הדתי, ובכפייה של תפיסות עבר שאינן רלוונטיות.”

בסיום דבריו הבטיח גבאי כי יקדם את נושא הלגליזציה גם מספסלי האופוזיציה: “אני מתכוון לעסוק בהם, בזכויות שלהם, בחיים שלהם,” אמר.

הבטחה זו משפרת את הסיכויים להקלה בחוקי הקנאביס עוד בממשלה הנוכחית על אף התנגדות חלק מחברי הממשלה והקואליציה – בעיקר החרדים, הימין הדתי והמפלגות הערביות.

הצעת חוק חדשה שהגישה ח”כ שרן השכל (הליכוד) קוראת לביטול מוחלט של הפללת צרכני הקנאביס והתרת גידול קנאביס בבית וברקע גם הצעת חוק נוספת להתרת השימוש ב-CBD. ברקע עתידה המדינה להשיב לראשונה לבג”ץ הקנאביס ההיסטורי עד סוף החודש.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר