מגלגל...

גאנג’ה בארץ הראסטה: לוכדי הזנים מבקרים בג’מייקה

הצוות המפורסם של ה-Green House יוצאים לבדוק את איכות השאכטה באי הקריבי הידוע בתרבות הקנאביס העשירה שלו.

אחת התכניות שבוודאי זכורות ואהובות על ילידי שנות ה-80 היא “מסע עולמי” עם אייל פלד. אלו שצפו בתכנית נהגו לקנא באדון פלד, לפתוח עליו עיניים ואולי אפילו לקלל אותו על כך שיש לו את “העבודה הכי טובה בעולם”.

מאז עברו כמה שנים, אייל פלד הספיק כבר לעבור שבץ מוחי (נמצא כרגע בתהליך שיקום, שיהיה בהצלחה) וחובבי הקנאביס מצאו קורבנות חדשים לצרות העין שלהם, לגידופים ותסכול: הצוות של אריאן ופרנקו מאימפריית הקנאביס ההולנדית “Green House”.

ההפקה השאפתנית הזו (עליה סיפרנו לראשונה כאן במגזין עוד ביוני 2012), עושה פחות או יותר את מה שאייל פלד נהג לעשות, רק עם הרבה יותר שאכטות באוויר…

ג’מייקה מאן

התחנה הראשונה של החברים בביקור בג’מייקה היא Orange Hill, אזור בדרום מזרח ג’מייקה המפורסם בזכות שדות הקנאביס הפוריים המצויים בו.

גם זה בטח יעניין אותך

גידולי הקנאביס באזור זה ממוקמים קרוב לים, המים מגיעים לשדות לאחר שהם עוברים דרך אדמה וסלעים המעשירים אותם במינרלים חיוניים שללא ספק עושים טוב למגוון זני הקנאביס הגדלים במרחב – כולל זן ה-Purple Jamaica המפורסם בצבע שערותיו הורודות יוצאות הדופן.

במהלך הסרט ניתן לשמוע טענות של חקלאי קנאביס מקומיים הזועמים על כך שלמרות התרבות העשירה וההיסטוריה הארוכה שיש לג’מייקה עם הצמח – עדיין מתבצעות פשיטות משטרתיות על השדות שלהם, בעיקר באמצעות מסוקים משטרתיים שנוחתים בשדה, פורקים את הכח, הורסים את כל היבול וחוזרים הביתה. כמה חבל.

הגא’ראס של ג’ה

השימוש בצמח הקנאביס בקרב האוכלוסייה המקומית באזורים נרחבים בג’מייקה הוא דבר שבשיגרה, כאשר תושבים רבים מנצלים את הצמח לצורך טקסים דתיים וכמובן גם לשימושים רפואיים – כולל ילדים קטנים הנהנים ללגום תערובת של “תה קנאביס” משובח, כפי שמציג אחד המגדלים בסרט.

כפיים!
כפיים!

צד נוסף בתעשיית הקנאביס של ג’מייקה עליו שופך הסרט אור הוא תהליך הכנת הג’אראס הג’מייקני: מסתבר שלא רק ההודים אוהבים את “הזהב השחור” וגם בג’מייקה אפשר להתארגן על כמה גרמים טובים אם מכירים את האנשים הנכונים. גם דרך ההפקה של החומר מזכירה מאוד את דרך ההפקה המקובלת בצפון הודו.

לאחר מכן ממשיכים החברים לביקור ב”מוזיאון בוב מארלי” המתויר משהו, עולים על קאנו לשיט בנהר השחור (Black River) וזוכים לחזות בגידולי קנאביס הידרופוניים בשיטה הטבעית.

אין מה להגיד: האנשים, האווירה ושדות הקנאביס שטופי השמש הופכים את ג’מייקה לגן-עדן אמיתי לסטלנים.

צפו בפרק של לוכדי הזנים – ג’מייקה:

ראו עוד: לוכדי הזנים – כל הפרקים הקודמים
ראו עוד: חוף לבן, ים כחול והרבה מאוד ירוק – נוח פלטניק מדווח מנגריל, ג’מייקה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר