אחרי 3 חודשי לגליזציה: קליפורניה הרוויחה 60.9 מיליון דולר ממיסים

מחלקת המיסוי של קליפורניה (CDTFA) פרסמה השבוע את נתוני הרווח ממיסוי שוק הקנאביס החוקי שנפתח בתחילת השנה. בתוך רבעון אחד הרוויחה המדינה 60.9 מיליון דולר ממיסים.

בנובמבר 2016 אישרו 57% מתושבי קליפורניה בבהצבעה במשאל עם את ‘הצעת חוק 64’ להסדרת שוק המריחואנה (לגליזציה) וכעבור שנה וחודשיים (1 בינואר 2018) נפתחו לראשונה חנויות קנאביס חוקיות ברחבי המדינה.

אתמול (שישי) פרסמה מחלקת המיסוי של קליפורניה באופן רשמי את הנתונים הכלכליים והרווחים שנכנסו לקופת המדינה לאחר 3 חודשי המכירה הראשונים (ינואר-מרץ).

בסך הכל הרוויחה קליפורניה 60.9 מיליון דולר ממיסים משוק הקנאביס החוקי, הכוללים מיסי גידול, מס בלו ומיסי מכירות, אך לא כוללים רווחים ממיסים מקומיים שהגיעו לרשויות מקומיות, ערים ומחוזות.

בפירוט הרוויחה קליפורניה ברבעון הראשון של השנה 32 מיליון דולר ממס בלו, 1.6 מיליון דולר ממיסי גידול ו-27.3 מיליון דולר ממיסי מכירות.

יש לציין שקנאביס רפואי נמכר למחזיקים במרשם רופא במחירים נמוכים יותר שאינם כוללים מס מכירה.

על פי חוקי הלגליזציה החדשים במדינה – הדומים לחוקי האלכוהול – רשאים בני ובנות 21 ומעלה להחזיק ברשותם עד 28 גרם מריחואנה ולגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם. עישון קנאביס בציבור הוא אסור בדומה לאלכוהול וטבק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר