בת 78 הזמינה משטרה – נעצרה בגלל 3 שתילי קנאביס במרפסת

קשישה הגיעה לתחנת המשטרה כדי לדווח על אלימות מצד בנה הלוקה במחלה פסיכיאטרית. שוטרים שהגיעו לדירה גילו 3 שתילי קנאביס ועצרו גם את הבן וגם אותה. נסיונותיה להסביר כי גידלה את הצמחים לצורך הקלה על בנה לא סייעו לה והיא בילתה לילה במעצר.

קשישה בת 78 מבאר שבע נעצרה בשבוע שעבר ובילתה לילה במעצר באשמת גידול, ייצור והכנת סמים מסוכנים והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, זאת לאחר שבמרפסת ביתה גילו שוטרים 3 שתילי קנאביס.

השוטרים הגיעו למקום בעקבות תלונה שהגישה הקשישה עצמה, כשדיווחה על תקיפה מצד בנה בן ה-50. היא הגיעה לתחנת המשטרה בעיר, דיווחה לשוטרים כי בנה הסובל ממחלה פסיכיאטרית תקף אותה, וביקשה סיוע.

השוטרים יצאו בעקבות התלונה אל ביתה של הקשישה, שם גילו את הצמחים ועצרו אותה. בנה, שהואשם על ידה כי תקף אותה, נעצר גם הוא. ראשונה דיווחה על האירוע כתבת ווינט אילנה קוריאל.

ניסיונותיה של הקשישה להסביר לשוטרים כי היא מגדלת את הקנאביס לשימוש עצמי בלבד, עבור בנה הסובל ממחלה ועל מנת להקל עליו ועל מצבו הנפשי, לא צלחו. השוטרים לא התרשמו והחליטו לעצור את שניהם.

על פי הדיווח, בבית המשפט טענה הקשישה כי השוטרים לא אפשרו לה להתייעץ עם עורך דין לפני חקירתה. בדיון, שנערך לאחר לילה בו שהתה במעצר, ציינה פרקליטתה של הקשישה כי המשטרה הודיעה למרשתה כי אין בכוונתה לעצור אותה ולכן אין לה צורך להתייעץ עם עורך דין.

בית המשפט הורה על שחרורה של הקשישה אך האריך את מעצרו של בנה בשישה ימים בחשד לתקיפה וגידול והחזקת סמים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "שוטרים שהגיעו לבית כדי לאתר חשוד בעקבות תלונה שהוגשה נגדו על אלימות, הבחינו בתשתית גידול סמים ומספר צמחי קנאביס בוגרים בניגוד לחוק, ולכן בעלת הבית ובנה נחקרו במשטרה."

"בניגוד מוחלט לנטען, בראשית החקירה הוצע לאם להיוועץ בעורך דין ולבקשתה נעשתה אף בדיקה עם הסנגוריה הציבורית, אך עלה כי אינה עומדת בתנאים שאותם קבעו בסנגוריה לזכות הייצוג מטעמם. שני החשודים נעצרו והובאו לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם. החקירה בעניינם עודנה מתנהלת בימים אלו".


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט