בת שנתיים נלקחה מהוריה בגלל שעישנו מריחואנה – ונרצחה על ידי האם המאמצת

לפני שנתיים נלקחה ילדה קטנה מטקסס מבית הוריה רק משום שעישנו מריחואנה – ונרצחה על ידי הוריה המאמצים. השבוע נעשה צדק חלקי כאשר שופט גזר על האם המאמצת עונש מאסר עולם בגין רצח.

אלכס היל הקטנה הייתה אמורה להיות בת 4 ביום שישי הזה. אבל במקום לחגוג את יום ההולדת של בתם, הוריה של הפעוטה זכו רק בפרס התנחומים המר של לראות את השופט במחוז מילאם גוזר מאסר עולם על האמא החורגת שקיבלה את אלכס לאחר שנלקחה מהם.

מאסר העולם הינו ניצחון קטן במקרה של אלכס בת השנתיים, שמתה ביולי 2013 מפציעות חמורות שנגרמו לה על ידי האמא המאמצת החדשה שלה, שריל סמול בת ה-52. אלכס נמסרה לחזקתה של שריל בתחילת 2013, לאחר שאביה הודה בפני חוקרים מטעם משרד הרווחה כי הוא עישן מריחואנה בזמן שהתינוקת שלו ישנה במיטתה בלילה.

אלכס היל
אלכס היל

על פי כל העדויות, אלכסנדריה “אלכס” היל הייתה פעוטה מאושרת ובריאה שגרה עם ההורים שלה, ג’וש היל ומארי סוויני, בקאמרון טקסס, עד סוף 2012. אך בטקסס, עישון קנאביס הינו מנוגד למדיניות של משרד הרווחה, ומהווה עילה עבור שירותי הרווחה לקחת ילדים מהוריהם. אבא של אלכס, שהודה בפני חוקרי הרווחה שעישן קנאביס רק פעם אחת, בלילה כשהתינוקת ישנה, הפר את המדיניות הזו.

“מר היל הודה כי עישן מריחואנה בתוך הבית בזמן שהבת שלו ישנה למעלה,” אמרה העובדת הסוציאלית שייצגה את מחלקת הרווחה של טקסס בבית המשפט. העובדת הסוציאלית החליטה בסופו של דבר כי התקפי העוויתות של אמא של אלכס (שנגרמים מבעיה רפואית), ביחד עם עישון המריחואנה החד-פעמי של אביה, מהווים סיבה מספקת להסרת הילדים מן הבית, ואלכס נלקחה למשפחת אומנה.

אך כבר בפעמים הראשונות שביקרו את בתם במשפחת האומנה, הוריה של אלכס החלו לראות סימני אזהרה מפחידים. לאלכס היו חבורות ופצעים נראים לעין, והזוג גם מצא עובש וריקבון מתקדם בתוך התיק של הילדה הקטנה.

מתוך חשש לביטחונה, הוריה של אלכס לקחו אותה חזרה לביתם וסירבו להחזיר אותה למשפחת האומנה, גם לאחר שקיבלו איומים שהם ייכנסו לכלא לזמן רב בעקבות כך. הם דרשו שהמדינה תשים את אלכס בבית אחר.

לבסוף רשויות הרווחה נכנעו ושמו את אלכס אצל משפחת אומנה אחרת, הפעם אצל שריל סמול, שכבר גידלה אצלה ילד נוסף באומנה.

אלכס היל
אלכס היל הקטנה

שריל סמול אושרה כהורה מאמץ על ידי חברה פרטית בשם Texas Mentor, שמוצאת הורים מאמצים עבור מערכת הרווחה של טקסס, אך לפי המאמר ב-Dallas Morning News, לחברה הפרטית הזו כבר הייתה היסטוריה ארוכה של שיכון ילדים אצל הורים מאמצים מסוכנים ולא כשירים – וכבר היו מספר מקרי מוות מזעזעים של ילדים אצל הורים מאמצים שהחברה הזו אישרה, שלא זכו לחקירה ראויה.

הוריה של אלכס, שמעולם לא שמעו את המידע הקריטי הזה אודות החברה שקיבלה אחריות על בתם, נאלצו לשמוע זאת בפעם הראשונה בבית המשפט, לאחר מותה של אלכס.

ב-29 ביולי 2013, רק ארבעה חודשים לאחר שהוריה של אלכס הגישו בקשה רשמית לקבל בחזרה את החזקה על בתם – הם קיבלו שיחת טלפון דחופה שמבקשת מהם לבוא מיד לבית החולים לילדים. כאשר הגיעו, הם מצאו את בתם מחוברת למכשירי הנשמה, במצב של מוות קליני. לא נישאר להם מה לעשות אלא להיפרד ממנה לשלום.

אלכס היל
אלכס היל ואמה

בסופו של דבר, שריל סמול הודתה בפני המשטרה כי הפציעות הקטלניות של אלכס נגרמו כשהיא השליכה את הפעוטה בעוצמה על הרצפה. סמול הודתה שהייתה “מתוסכלת” מהילדה, מפני שהיא קמה מוקדם בבוקר ולקחה לעצמה אוכל ומים, אך טענה כי היה מדובר בתאונה, שקרתה כשהיא והילדה “שיחקו משחק”.

בעוד שהרעיון של לקחת פעוט מביתו רק משום שהוריו עישנו מריחואנה הוא הזוי מספיק, מה שעוד יותר מטורף הוא שאותם חוקים לא חלים על הורים מאמצים! מסתבר שלבעלה של שריל סמול הייתה היסטוריה פלילית מאוד ארוכה שכללה בין היתר מספר אישומים על שימוש בסמים.

בראיון המקדים שנערך על ידי רשויות הרווחה בכדי לבחון את התאמתם של ההורים המאמצים, סיפר בעלה של סמול כי הוא מחלים מהתמכרות קשה לקראק-קוקאין ואף הודה כי יש לו מספר תיקים פליליים על עבירות סמים.

שריל סמול גם הודתה בפני החוקר כי אין לה עבודה כבר חודשים רבים, וכי היא מתפרנסת מהכסף שהיא מקבלת מהמדינה בתמורה לאימוץ ילדים.

ובכל זאת, הדו”ח של החברה קבע כי “המשפחה מסוגלת לספק סביבה ביתית בטוחה”, והזוג קיבל את האישור להפוך להורים מאמצים. ה”סביבה הבטוחה” הזאת היא המקום בו אלכס מתה. חוקר מקרי המוות מצא כי הראש שלה נחבט ברצפה בצורה כה אלימה, שהיה לה דימום פנימי מאסיבי כמעט בכל חלקי המוח, וגם בשתי העיניים, לפי עדותו בבית המשפט.

אלכס היל
אלכס היל

בנתיחה לאחר המוות נמצאו גם חבורות ופציעות רבות על הלחיים, הידיים, הרגליים, ומאחורי האוזניים שלה, הוא אמר. הפציעות החמורות ביותר נמצאו בראש שלה ומסביב לגב התחתון והישבן. לפי העדות בבית המשפט אלכס איבדה גם כשליש מכמות הדם בגוף בגלל פציעה בכבד, מה שמנע מחמצן להגיע למוח וגרם לכבד שלה לשבות.

לא רק שזה מזעזע שהמדינה תאפשר לילדים להגיע לידיהם של כאלו הורים מאמצים, המקרה של אלכס גם מעלה את השאלה – מדוע שנציגי רווחה יסירו מלכתחילה ילד מהבית שלו רק משום שההורים שלו עישנו קנאביס בזמן שהוא ישן בבטחה במיטתו?

בעוד שטקסס שומרת על מדיניות המריחואנה העתיקה שלה, מדינות אחרות כבר ממש לא עושות זאת. החל מהשבוע שעבר, קנאביס הינו חוקי לשימוש למטרות פנאי בארבע מדינות בארה”ב – אלסקה, אורגון, וושינגטון, וקולורדו – וגם בעיר הבירה וושינגטון DC ובעיר פורטלנד במדינת מיין.

ראו גם:
צפו בשינוי המדהים של ילדה חולת אפילפסיה לאחר שימוש בקנאביס
מושל טקסס: “בעד אי-הפללת צרכני הקנאביס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר