בתוך שבוע: מקרה מוות שני כתוצאה ממנת יתר של קנאביס?

מנהל מועדון פופולרי בבריטניה מת, כך על פי הדיווח, עקב שימוש יתר במריחואנה והרעלת קרבון מונוקסייד, הנגרמת כתוצאה ממחסור בחמצן.

האם ייתכן שאחרי אלפי שנים בהן מעולם לא נרשם ולו מקרה אחד של מוות ממנת יתר של קנאביס, בתוך שבוע בודד נרשמו שני מקרי מוות כאלו בבריטניה? כך לפחות נטען על ידי הפתולוג שביצע את הנתיחה לאחר המוות של גופתו של בעל מועדון פופולרי בבריטניה.

פול קניון
פול קניון

על פי הדיווח, פול קניון, הבעלים של מועדון לילה פופולרי בבריטניה, לקה במנת יתר של קנאביס לפני שמת ברכבו מהרעלת קרבון מונוקסייד (הרעלת קרבון מונוקסייד נגרמת משאיפת גזים הנפלטים ממנועים ותנורים) וכן עקב מחסור בחמצן.

אתמול נפתח תיק החקירה של מותו של קניון ובבית המשפט הוצגו פרטיו. על פי ממצאי החקירה, הפתולוג בבית החולים, ד”ר אל-אוטאיים, ביצע נתיחה שלאחר המוות ופסק כי “סיבת המוות היתה הרעלת קרבון מונוקסייד בשילוב מנת יתר של קנאביס.”

ג'מה מוס
ג’מה מוס

כאמור, לפני שבוע בלבד דווח כי ג’מה מוס, בת 31, התמוטטה בחדרה לאחר שעישנה חצי ג’וינט של קנאביס. על פי הדיווח מותה של מוס נרשם תחת ‘הרעלת קנאביס’ והפתולוג שבדק את גופתה קבע כי מדובר במוות כתוצאה משימוש יתר בקנאביס.

ד”ר קודאיר חוסין, הפתולוג, אמר לחוקרים כי בדמה של מוס נמצאו כמויות ממוצעות עד גבוהות של קנבינואידים. “הסתכלתי ברישומים הרפואיים ונראה כי זהו דבר ידוע שקנאביס הוא בעל רעילות מאוד מאוד נמוכה,” אמר. “אבל ישנם דיווחים שטוענים שקנאביס עלול להיחשב כגורם למוות בגלל שעלול לגרום לדום לב.”

גם זה בטח יעניין אותך

במקרה האחרון של פול קניון היה ניתן בהחלט לקבוע כי מותו נגרם כתוצאה ממחסור בחמצן ובמקרה הקודם של ג’מה מוס ניתן היה לקבוע כי מותה נגרם עקב דום לב. עם זאת, בשני המקרים בחרו הפתולוגים לקבוע כי מה שהוביל למותם היה שימוש יתר במריחואנה – זאת על אף שעל פי מחקרים שונים יש לצרוך אלפי ג’וינטים בתוך פרק זמן קצר ביותר בכדי להגיע לרמה הנחשבת למסוכנת.

ראו גם: כמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר