בתוך עשור: הוכפלה עלות התרופות לטיפול בסרטן

קרוב ל-100 מיליארד דולר הושקעו בשנה האחרונה בכל רחבי העולם ברכישת תרופות לטיפול בסרטן. קנאביס, אשר נמצא כיעיל במניעה ועצירת התפתחות גידולים סרטניים, מוגדר עדיין כסם מסוכן ללא תועלת רפואית.

דו”ח חדש שפורסם על ידי מכון IMS לרפואה, מצא כי במהלך השנה האחרונה הושקעו ברחבי העולם 91 מיליארד דולר ברכישת תרופות לטיפול בסרטן – יותר מפי 2 ממה שהושקע בשנת 2004 – 37 מיליארד דולר בלבד.

מוריי אייטקן
מוריי אייטקן

“במהלך השנה הבאה נראה שנחצה כבר את קו 100 מיליארד הדולר,” אומר מוריי אייטקן, מנכ”ל מכון IMS, ומוסיף כי בעקבות העלייה במחירי התרופות, נרשמה עלייה חדה בכמות החולים המוותרים על טיפול. “כמות האנשים שמוותרים על טיפול בגלל מחירי התרופות היא מדאיגה,” הוא אומר.

על פי המחקר, בתי חולים גובים בממוצע 189% יותר ממה שגובים רופאים פרטיים. התרופה היקרה מכולן – תרופה לטיפול בסרטן העור (מלנומה) הנקראת ירבוי (Yervoy) – נאמדת בעד 370 אלף שקל בשנה.

בהתחשב בנתונים אלו, מתחזקת התהייה מדוע קנאביס, אשר ניתן להפקה בזיל הזול ונמצא כיעיל לטיפול במגוון סוגי סרטן, ביניהם גם מלנומה, וכן לטיפול בכל תופעות הלוואי של המחלה, אינו מוצע לפחות כטיפול אלטרנטיבי לחולי הסרטן.

כזכור, מחקר ישראלי שנערך בשנה שעברה, מצא כי שימוש בקנאביס מוביל לירידה של לפחות 30% בצריכת תרופות – משמעות כלכלית אדירה כמובן.

ראו עוד: התרופה לסרטן: שמן הקנאביס של ריק סימפסון
ראו עוד: רופאים מאשרים לראשונה: שמן הקנאביס של ריק סימפסון נלחם בסרטן
צפו: כך הוצאה המריחואנה מהחוק

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט