תאילנד פועלת להקמת ענף קנאביס רפואי

האם תאילנד, המדינה עם חוקי הסמים מהנוקשים בעולם, תאפשר בקרוב אספקת קנאביס רפואי לחולים במרשם רופא? ייתכן שזה ייקח עוד זמן, אבל הציבור כבר דורש והמחוקק כבר שוקל ברצינות

למרות חברותה ברשימת המדינות עם חוקי הקנאביס הנוקשים ביותר בעולם מתקרבת תאילנד ליום בו יתאפשר לרופאים להנפיק מרשמי קנאביס לחולים, כך על פי הודעה שמסר השבוע (ג’) סיריניה סיטדיצ’אי, ראש המחלקה לאכיפת חוקי הסמים במדינה.

“מטופלים יוכלו לקבל מריחואנה, אבל רק על ידי מרשם מרופא ולמטרות טיפוליות בלבד, מבלי שיוכלו לגדל את זה בעצמם,” מסר הבכיר בממשלת תאילנד, ואף לא פסל על פי הדיווח את האפשרות ללגליזציה מלאה למטרות פנאי בעתיד.

לאחרונה פעלו בכירים בממשל של תאילנד לעדכון חוקי הסמים, כך שיותר השימוש במיצויי קנאביס למטרות רפואיות ומחקריות. שינויים אלו טרם הוטמעו כחוק, אך צפויים להיות מאושרים על ידי הפרלמנט התאילנדי שכן כמעט ולא נמצאת התנגדות לנושא זה מצד מחוקקים אחרים.

משקיע מקומי כבר הכריז על כוונתו להקים חוות קנאביס רפואי ראשונה בצפון-מזרח המדינה, שתשתרע על פני שטח של 8,000 דונם, כך לפי הדיווחים בתאילנד, המציינים כי מדובר בהתקדמות משמעותית במאבק להקלה על חוקי הסמים הקשוחים במדינה.

רק לפני עשור נהרגו אלפי אנשים בתאילנד על פי חוק, לאחר שהואשמו בעבירות סמים, אבל עם התפתחות חוקי הקנאביס בעולם ואולי גם בעזרת מותו של המלך והחלפתו בבנו הליברלי יותר, נראה כי חל שינוי איטי בגישה.

בשנת 2016 הכריז לראשונה שר המשפטים הקודם, חבר בחונטה השלטת בתאילנד, כי המלחמה בסמים נכשלה. הוא המליץ אז לשקול אי הפללה ורגולציה. ייתכן והקנאביס הרפואי הוא הצעד הראשון בכיוון זה.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר