ברק: שנתניהו יחפש תפקיד בתחום הקנאביס

מועמד רשימת "המחנה הדמוקרטי" המשמש גם כיו"ר חברת קנאביס רפואי, מזמין את רה"מ בנימין נתניהו להצטרף לענף גם כן, אם וכאשר יפסיד את הבחירות.

אהוד ברק קרא הערב (ג’) לבנימין נתניהו לנסות לקבל תפקיד בתחום הקנאביס, אם וכאשר יסיים את תפקידו כראש הממשלה, מה שלדברי ברק אמור לקרות בעוד כשבוע לאחר הבחירות, כך מדווח לראשונה ערוץ 7.

“אחרי שנשחרר את נתניהו בעוד כשבוע מתפקידו כרה”מ, יש לו הרבה תפקידים פנויים שרק מחכים לו בתעשיית הקנאביס,” אמר רה”מ לשעבר ברק, אשר עומד היום בראש חברת הקנאביס הרפואי “קנדוק” ומועמד ברשימת “המחנה הדמוקרטי” בבחירות.

עוד הוא מחה על העיכוב בתחום ייצוא הקנאביס הרפואי אשר גורם לדבריו לפגיעה כלכלית בענף המקומי וכן העריך כי לגליזציה קרובה לישראל בטווח של 5 עד 6 שנים.

לדבריו “ישראל ככל הנראה איבדה בין שליש לרבע מהפוטנציאל הכלכלי של תעשיית הקנאביס העולמית בעקבות העיכוב הרגולטורי לייצוא קנאביס. עם זאת ישראל עדיין לא הפסידה במרוץ העולמי ולחלוטין אני מאמינה שתהפוך לשחקן משמעותי בתעשייה העולמית”.

על השאלה לגבי ההסכם שחתמה מפלגת “זהות” עם “הליכוד”, לפיו תיושם “לגליזציה לחולים” אמר ברק: “לגליזציה לא נעשית לקנאביס רפואי אלא למטרות פנאי. זהו רק צעד פוליטי חסר משמעות. לנתניהו יש רקורד עשיר לפיו הוא לא עומד בהבטחותיו”.

כאשר נשאל האם הוא תומך בלגליזציה השיב, כפי שענה גם לפני מספר חודשים בראיון למגזין קנאביס, כי “אני מאמין שאנחנו נראה תוך 5-6 שנים את ישראל כמו מדינות רבות אחרות בעולם מיישמות לגליזציה על קנאביס, אנחנו כבר רואים את זה קורה במעל 40 מדינות בעולם. קנאביס עבר שינוי תודעתי אדיר מסם מסוכן להבנה שמרבית הקנאבינואידים שבצמח אינם מסכנים”.

על כוונותיו של בני גנץ, יו”ר כחול לבן, בנושא הקנאביס והלגליזציה, אמר ברק: “אני לא חושב שכחול לבן יטפסו על בריקדות נגד קנאביס. גנץ הוא איש רציני הוא טועה ותואה בדרכו, אבל איש רציני עם הרבה הישגים”. כזכור גנץ הבטיח לפני מספר חודשים כי יקדם לגליזציה במודל קולורדו – כלומר חנויות קנאביס חוקיות מעל גיל 18.

לבסוף נשאל ברק מה יקרה אם הוא עצמו ימונה כשר הבריאות הבא בממשלת ישראל: “אמנה ראשית את יעקב ליצמן לתפקיד סגן שר הבריאות, אומר לו מה לעשות – תעביר את ה-6 פקידים שצריך, תעביר אותם ליק”ר ותעבדו. יש לכם 3 חודשים לכתוב את סעיפי הרגולציה הנדרשים. הצרה הגדולה שבדרך לזה אצטרך להתפטר מיו”ר קנדוק, אך כדי לקדם את תעשיית הקנאביס הישראלית, הייתי עושה זאת”.

יש לציין כי לאחר הצטרפותם של ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט לענף הקנאביס הרפואי, לצד מפכ”ל משטרה לשער ובכירים נוספים – נתניהו הוא בהחלט המועמד הבכיר ביותר שישאר פנוי להצטרף גם הוא לתחום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר