מגלגל...
x

ברצלונה: האמסטרדם החדשה של תיירי הקנאביס

מועדוני הקנאביס בברצלונה צומחים כפטריות אחר הגשם, מה שתורם להפיכתה ליעד מרכזי לתיירות הקנאביס העולמית ומעורר את הרשויות שרוצות לפקח על התחום הפרוץ.

מועדוני הקנאביס בברצלונה פורחים. היום ישנם כבר למעלה ממאתיים מועדונים, לעומת 40 בלבד בשנת 2011. הצמיחה המטאורית של מועדוני הקנאביס הכתירו את העיר הספרדית כאחת הערים המועדפות ביותר לחובבי הצמח, אפילו לפני אמסטרדם. לא רק שמזג האוויר בברצלונה נעים יותר משמעותית מזה שבאמסטרדם, מסתבר שגם המריחואנה שווה יותר וזולה יותר.

ברצלונה אף מוגדרת כיעד מועדף באתר Webehigh.com, המספק לתיירים ומטיילים מידע על נגישות מריחואנה וחשיש בערים בכל רחבי העולם (כן, גם בערי ישראל – תל אביב, יפו, ירושלים, חיפה, אילת, נתניה, ראשל”צ ואזור הנגב), מדרג את העיר בציון הגבוה היותר של 5 כוכבים.

כרטיס מועדון קנאביס ברצלונה
גם ישראלים, ואפילו שוטרים, משיגים כרטיס מועדון קנאביס בברצלונה…

כדי להתקבל כחבר במועדוני הקנאביס של ברצלונה צריך להיות מוזמן על ידי חבר קיים במועדון – עובדה שגרמה לפריחת ענף תיירותי חדש בו אחדים מתושבי ברצלונה מרוויחים כסף על ידי עזרה לתיירים בהשגת אישור כניסה למועדונים הפופולריים. הרווח הוא כפול מאחר ומלבד התייר שמשלם עמלה, גם המועדונים משלמים סכום סמלי למי שרושם חברים חדשים.

רשויות האכיפה מודעות היטב לתעשייה הפורחת וכפי הנראה פועלות בימים אלו לקידום רגולציה והסדרת התחום בחוק. כפי הנראה מתכננת ממשלת ספרד להציג תכנית להסדרת הנושא במהלך תחילת שנת 2014 במסגרתה יוגדר גבול מותר למספר החברים בכל מועדון, גבול מינימום של גילאי כניסה מותרים וכן בקרה על הרשומות הכלכליות בעסק.

על פי הדיווח, בעקבות התופעה החדשה של הזמנת תיירים למועדונים, רבים מהארגונים תומכי הלגליזציה בספרד תומכים בתכנית ההסדרה הממשלתית, שכן לדבריהם אותם מועדונים “שכחו” את מטרתם המקורית והיא לספק מועדונים קטנים ללא מטרות רווח עבור צרכני הקנאביס המקומיים.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו גם: לא רק כדורגל – ספרד אלופת אירופה בגידול מריחואנה
ראו גם: מוזיאון קנאביס חדש בברצלונה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר