ברלין: פעילים שתלו קנאביס מול בניין המשטרה

שתילי קנאביס צצו מול בניין המשטרה ברובע נויקלן בברלין לאחר שפעילים טמנו לפני מספר שבועות זרעים בגינות ציבוריות ברחבי העיר.

בעוד פעילי הקנאביס בישראל בחרו לנוח השנה ולהימנע מפעולות מחתרתיות בדומה לשנים שעברו (2013, 2014), בגרמניה תומכי הקנאביס לא יודעים מנוח. כבכל שנה, גם בעונת האביב של 2015, פשטו אקטיביסטים על גינות ציבוריות בערים גדולות בגרמניה ושתלו זרעי מריחואנה במחאה על חוקי האיסור הנוקשים.

פעילים שתלו קנאביס מול בניין המשטרה
המשטרה אספה את הצמחים החשודים

כבר בשנת 2013 הצליחו סטודנטים בעיירה האוניברסיטאית גטינגן למשוך את תשומת ליבן של כותרות עיתונים בכל העולם, לאחר שבמשך שבועיים צצו להם שתילי קנאביס בגינות ציבוריות בכל רחבי העיר, וכעת מדווח על מקרים דומים ברחבי ברלין, בירת גרמניה, כשבתחילת חודש מאי נתגלו 700 שתילי קנאביס בצמוד לתחנת הרכבת התחתית (סאבוויי) בעיר וכעבור 12 ימים עשרות שתילים נוספים שנחשפו ברובע קופניק.

עבר לו חודש וכעת מדווח ה'בילד' הגרמני כי בימים האחרונים צצים להם שתילי קנאביס גם ברובע נויקלן המפורסם בברלין.

השתילים, שטרם ידוע מי אחראי לשתילתם, צמחו בשקט במהלך השבועות האחרונים כאשר בימים אלו הגיעו לגבהים מהם כבר לא ניתן להתעלם.

דובר המשטרה העירונית אישר כי אכן נמצאו צמחים, אך טען כי הנושא עדיין בבדיקה. "אכן מצאנו מספר שתילים חשודים, אך סביר כי חלקם הם תוצאה של זרעים שהגיעו ממזון לציפורים," אמר.

קנאביס מול בניין המשטרה -ברלין
קנאביס מול בניין המשטרה -ברלין

קנאביס מול בניין המשטרה -ברלין

ראו עוד:
ירוק בברלין: קנאביס חופשי בבירה הגרמנית
למען הלגליזציה: נותנים לציפורים לאכול זרעי קנאביס
איטליה: פעילים פיזרו זרעי מריחואנה בבסיס צבאי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט