ברלין: אלפי מפגינים קראו ללגליזציה בגרמניה

ברלין, גרמניה: כ-4,000 מפגינים צעדו במהלך השבת ברחובות הבירה הגרמנית בקריאה להרחבת הטיפול בקנאביס רפואי, להפסקת הפללת צרכני הקנאביס ולהסדרת השוק בחוק (לגליזציה). לא דווח על נפגעים או עצורים בהפגנה.

מרכז העיר ברלין בגרמניה התמלא אתמול, שבת, באלפי מפגינים שהניפו שלטים וקראו לממשלה להסדיר את שוק הקנאביס בחוק.

הפגנת לגליזציה ברלין 2016

כ-4,000 תומכי קנאביס התכנסו ברחבת תחנת הרכבת המרכזית בעיר והחלו בצעידה לכיוון משרד הבריאות הפדרלי ומשם ל’אלכסנדרפלאץ’, הכיכר המפורסמת.

באתר המצעד, שנערך מזה 20 שנים ברציפות והשנה תחת הסלוגן “הלגליזציה באוויר”, כתבו המארגנים כי “צעדת המריחואנה היא ההפגנה הגדולה ביותר למען לגליזציה של קנאביס כמוצר צריכה ותרופה בגרמניה”.

על חלק מהשלטים נכתב “המוח שלי ברשותי”, “אנחנו גננים, לא עבריינים” ו”קנאביס זה התרופה שלי”. אחד ממארגני האירוע, סטפן גייאר, ציין כי “קנאביס חוקי יגרום לפחות נזק מזה שנגרם היום בעקבות האיסור שנמשך כבר 45 שנים”.

הפגנת לגליזציה ברלין 2016

האנס שטרובל, בתמונה כאן מתחת, חבר פרלמנט גרמני, ליווה גם הוא את המצעד. “לגליזציה תבוא, השאלה רק כמה מוקדם זה יהיה,” אמר על פי הדיווח ב-RT.

החוק הגרמני הנוכחי קובע אמנם שקנאביס אינו חוקי, אבל בניגוד לגורמי האכיפה הישראלים שם בוחרת המשטרה להתעלם בדרך כלל בכמויות קטנות לשימוש עצמי. ברלין עצמה מתירנית עוד יותר ועל פי הערכות 24,000 ברלינאים צורכים קנאביס על בסיס יומי וקבוע.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט