בריטניה: לראשונה מפלגה בממשלה קוראת ללגליזציה

בריטניה: המפלגה הליברלית-דמוקרטית הצהירה כי תתמוך בלגליזציה מלאה של קנאביס, והפכה למפלגת הקואליציה הראשונה שקוראת לקידום מהלך שכזה. לפי התכנית שהציגה המפלגה תותר מכירה של קנאביס בחנויות מורשות וכן יותר גידול ביתי לשימוש עצמי – מה שיוביל לרווחים של מיליארד ליש”ט לממלכה כבר בשנה הראשונה.

המפלגה הליברלית-דמוקרטית (המכונה Lib Dems, קיצור צמד המילים) בפרלמנט הבריטי, הפכה אמש (א’) למפלגה הראשונה בממשלה הקוראת ללגליזציה מלאה של קנאביס בממלכה, כך על פי הדיווח.

טים פארון - יו"ר המפלגה הליברלית-דמוקרטית (בריטניה)
טים פארון – יו”ר המפלגה הליברלית-דמוקרטית

בסוף השבוע נערך כנס האביב של תומכי המפלגה בעיר הצפונית יורק, בו נערכה הצבעה שמטרתה לעצב את מדיניות המפלגה לתקופה הקרובה. הצעת המדיניות לתמיכה בלגליזציה שהעלה יו”ר המפלגה טים פארון (Tim Farron) עברה כמעט פה אחד, ונקבע כי מעתה תקודם תוכנית למהלך שכזה.

חנויות חוקיות וגידול ביתי

המדיניות החדשה בה תומכת המפלגה מבוססת על עבודתו של השר לשעבר לבריאות הנפש נורמן לאמב (Norman Lamb), אחד מנציגי המפלגה בפרלמנט. לפי מדיניות זו תותר מכירה של קנאביס בחנויות מורשות וכן יותר גידול ביתי לשימוש עצמי, אך טרם פורסמו פרטים נוספים אודות מפרט מדויק להצעת חוק שתעלה בעתיד.

נורמן לאמב - השר לשעבר לבריאות הנפש (בריטניה)
נורמן לאמב – השר לשעבר לבריאות הנפש

על פי הערכות שמסרו נציגי המפלגה לתקשורת הבריטית, שווי הלגליזציה לקופת המדינה מוערך במינימום של מיליארד ליש”ט בשנה שיגיעו מרווחי מיסים ותיירות כבר בשנה הראשונה, הערכה שלא רחוקה מהמספר שהוערך על ידי משרד האוצר הבריטי בשנה שעברה.

למרות הרוח החיובית במפרשים, חשוב לזכור כי נשוא הלגליזציה כבר עלה לדיון בפרלמנט הבריטי, בזכות עצומת ענק שעלתה מהאזרחים, אך התגובה הרשמית שחזרה מהממשל הייתה כי “לגליזציה זה מסוכן“. לכן, לא ניתן לדעת האם מדיניות המפלגה תקודם בפועל במושב הפרלמנט הנוכחי.

ראו עוד:
משטרת אנגליה לאזרחים: תנו את האקסטזי שלכם
מפקד משטרה באנגליה הודיע לתושבים: מותר לגדל קנאביס
מפקד המשטרה שהפך לפעיל לגליזציה: “בתור שוטר גרמתי נזק”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר