טוען...

בריטניה: חברי פרלמנט בכירים קוראים ללגליזציה של מריחואנה

בעקבות דוח חדש המסכם שנה של מחקר, קוראים חברי פרלמנט בכירים בבריטניה לדיון דחוף בנוגע ללגליזציה של קנאביס.

חברי הפרלמנט טוענים שהמלחמה בסמים לא עובדת ושהגיעה העת לאימוץ גישות אחרות להתמודדות עם בעיית השימוש בסמים, כולל סמים המוגדרים “קשים”, מדווח ‘הסאן‘ הבריטי.

ניק קלג - סגן ראש ממשלת אנגליה
ניק קלג

סגן ראש ממשלת אנגליה, ניק קלג, אמר השבוע: “הגיע הזמן שנאמר את האמת – אנחנו מפסידים במלחמה בסמים מכל הבחינות. בפוליטיקה, כמו בחיים, אתה לא יכול להמשיך לעשות משהו שפשוט לא עובד. אתה לא יכול להמשיך ולחזור על אותן הטעויות שנה אחר שנה.”

“אם היית מכריז על מלחמה כלשהי שהתוצאה שלה היתה 2,000 הרוגים בשנה ורווחים של מיליונים שמגיעים לאויב שלך שמצליח להשתלט על יותר ויותר מנתח השוק – היית צריך להבין שאתה מפסיד במלחמה ושהגיע הזמן לנסות משהו חדש,” אמר קלג.

סגן ראש ממשלת אנגליה, ניק קלג, מדבר על המלחמה בקנאביס:

הקריאה באה בעקבות פרסומו של דוח מסכם מטעם וועדה ממשלתית שהוקמה כדי לעקוב אחר אופן ההתמודדות של הממשלה עם בעיית הסמים במדינה.

ראסל בראנד
ראסל בראנד

הוועדה שמעה עדויות מגורמים רבים ביניהם גם הקומיקאי ושחקן הקולנוע ראסל בראנד – מהבולטים בתמיכה בהפסקת המלחמה בסמים ומי שבעבר היה מכור להרואין. בראנד מוכר בעיקר מסרטיו “Forgetting Sarah Marshall” ו-“Get Him to the Greek”, בשניהם שיחק את דמותו של אלדוס סנואו, כוכב רוק המכור לסמים.

בראנד מדבר בפרלמנט הבריטי:

חברי פרלמנט בכירים בממשלת אנגליה קוראים כעת לראש ממשלת אנגליה, דייויד קמרון, להקים וועדה ממלכתית שתיבחן את כל האפשרויות ותדווח על ממצאיה עוד בטרם תחל מערכת הבחירות הבאה בשנת 2015. “על הממשלה לממן מחקר מהימן שייבחן לעומק את היתרונות שבלגליזציה של קנאביס ולדווח על שלבי ההתקדמות באופן שוטף,” אמרו.

חברי הפרלמנט ציינו שהתרשמו כי חוק הפסקת ההפללה (דה-קרימינליזציה) עבד היטב בפורטוגל בה החליטו כי החזקה של סמים לשימוש עצמי (כולל הרואין), לא תיחשב עבירה על החוק. עם זאת, בוועדה המליצו להעמיד לדין בכירים בבנקים שהיו מעורבים בהלבנת כספים מרווחי עסקאות סמים בלתי חוקיות וכן להרחיב את תחום ההסברה בנוגע לסמים בבתי ספר במדינה.

עם זאת, נראה שהממשלה הבריטית לא ממהרת לאמץ את ההמלצות. ראש הממשלה דייויד קמרון טרם הביע נכונות לפעול לקידום הנושא ודובר משרד ראש הממשלה הודיע כי להערכתם אין צורך בהקמת וועדה ממלכתית לנושא זה. “סמים הם לא חוקיים כי הם מזיקים. הם הורסים חיים של אנשים וגורמים נזק לקהילות שלמות,” טען הדובר. “אין לנו כל כוונה לקדם הפסקת הפללה של צרכני הקנאביס.”

ראו עוד: פרופסור בריטי: “יש להתיר גידול קנאביס בבית – עד 6 שתילים לאדם”
ראו עוד: אנגליה: שלוש שנות מאסר לפנסיונרים שגידלו מריחואנה למען כפר ילדים בקניה

מעשנים קנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר