בקרוב: “יושבים בכיכר” – התאספות למען לגליזציה

פעילים למען קנאביס מתכננים להתכנס בסוף החודש הבא בכיכר רבין ל”ישיבת ענק” במהלכה יעשנו קנאביס בקריאה להפסקת המלחמה בצרכנים ושחרור הצמח מאימת החוק הפלילי. “זו לא הפגנה ולא מחאה – אנחנו קובעים עובדות בשטח,” הם מסבירים ומקווים למליון תומכים שיגיעו לאירוע.

מצולקים מעט מההתנגדות ומהאלימות הרבה שספגו במהלך האירוע הקודם בירושלים, מצאו פעילי הקנאביס בישראל פירצה בעזרתה הם יכולים להביע את מחאתם בשקט, ללא אלימות ומבלי להזדקק כלל לאישורים להפגנות, לבמות ולמערכות הגברה. במקום “אירוע מחאה” או “הפגנה”, עבורן יש להגיש בקשה לאישור מעיריית תל אביב ומהמשטרה (שנוהגות להקשות מאוד על התהליך), קבעו המארגנים להיפגש ל”ישיבה”.

שנה לאחר אירוע “סמים לזה סוף”, אירוע הלגליזציה הגדול ביותר שהיה בישראל, מתכננים כעת הפעילים להתכנס שוב בכיכר רבין ב-29.11, הפעם למחאה שקטה יותר, במהלכה מתכוונים חלק מן המשתתפים לציין את התנגדותם לאיסור השימוש בקנאביס על ידי הדלקות ג’וינטים מתוזמנות. מטרת ההתאספות, הם כותבים, “להביא את כל מליון צרכני הקנאביס בישראל לכיכר רבין להכרזה על חופש מרדיפה על ידי עישון קנאביס באופן פומבי”.

הפגנת קנאביס
האירוע מהשנה שעברה (צילום: יוסי אלטרמן)

“זאת לא הפגנה ולא מחאה. אנחנו לא מבקשים שינוי, אנחנו קובעים עובדה בשטח,” נכתב בדף הפייסבוק שנפתח לקראת האירוע. “אנחנו לא מעודדים עבירה על החוק, אנחנו קובעים באותו יום את החופש שלנו מהחוק ומהרדיפה. אם אנחנו לא פוגעים באף אחד, אנחנו לא עבריינים. אנחנו לא רוצים להיות עבריינים.”

רון שריד, קנאביס ירושלים
רון שריד, ממארגני האירוע

“אירוע הלגליזציה הזה הוא של האנשים והוא מתנהל בקוד פתוח,” מסביר רון שריד, אחד ממארגני האירוע. “צרכני הקנאביס בישראל החליטו שנמאס להם מהביורוקרטיה והשחיתות שמאחורי עולם הקנאביס והם מכריזים באופן חד צדדי על סיום המלחמה בסמים וחופש מרדיפה. גוף שלי, החלטה שלי, חופש שלי.”

“עקרונית אנחנו לא מתכננים אירוע מורכב מדי,” הוסיף. “יש מספר מועדי הדלקת ג’וינטים יחדיו ומעבר לכך הקונספט הוא של ‘קוד פתוח’, כלומר שאנשים יכולים לעשות עם זה איזה שיפורים שהם רוצים – נגיד הם חושבים שצריך להזמין עיתונאים – שיעשו זאת, חושבים שצריך להכין פלאיירים – שיעשו. כל אחד רשאי לשפר באיזו דרך שהוא חושב שהיא נכונה.”

“אנחנו יודעים כמובן שמבחינת החקיקה אין לנו מה לצפות לשינוי,” מסכמים המארגנים בדף האירוע. “יש כל כך הרבה גורמים המעורבים במערכת החקיקה והטעיית הציבור שאנחנו לא מצפים לשינוי מהמחוקק ולכן אנחנו גם לא דורשים שינוי חוקתי. מה שאנחנו הולכים לעשות זה להביא את הלגליזציה מהאנשים. אנחנו הולכים להתכנס כל צרכני הקנאביס מכל הסוגים כי לכולנו הזכות לצרוך קנאביס לאיזה צורך שאנחנו רוצים ומאיזו סיבה שאנחנו רוצים.”

לכניסה לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

ראו עוד:
ניידת קנאביס בפלורנטין: “אפילו באיראן מותר לעשן”
גינון גרילה: שותלים גראס בכיכר רבין
פיית הגראס חילקה זרעים בתל אביב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר